Rzym. Dżoković samodzielnym rekordzistą

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/atptour.com, foto: AFP

Novak Dżoković pokonał Diego Schwartzmana 7:5, 6:3 w finale Internazionali BNL d’Italia. Tym samym Serb sięgnął po piąty tytuł na kortach Foro Italico.

Lider rankingu ATP w poniedziałek zakończył siódmy tegoroczny występ i sięgnął po szósty tytuł mistrzowski. Jedyną imprezą, z której Serb wrócił bez trofeum, jest US Open. Przypomnijmy, że lider rankingu ATP został zdyskwalifikowany w meczu 1/8 finału za uderzenie sędzi linowej piłką tenisową.

W poniedziałkowym finale tysięcznika w Rzymie mistrz imprezy z lat 2009, 2011, 2014 i 2015 pokonał Diego Schwartzmana. Argentyńczyk, który w 1/4 finale dokonał rzeczy, wydawałoby się, niemożliwej i pokonał Rafaela Nadala, po raz pierwszy zagrał w finale turnieju tej rangi. Po tytuł mistrzowski jednak nie zdołał sięgnąć.

Początek pojedynku zapowiadał coś zupełnie innego. Tenisista z Buenos Aires dwukrotnie przełamując podanie przeciwnika, wyszedł na prowadzenie 3:0. Od tego momentu Dżoković poprawił swą grę. To sprawiło, że Serb wygrał pierwszą partię 7:5. Taki obrót sprawy nie podłamał tenisisty z Ameryki Południowej. Schwartzman w gemie otwarcia odebrał podanie najwyżej rozstawionemu tenisiście. Ten od razu odrobił stratę, a przy wyniku 4:3 ponownie przełamał podanie. Następnie wykorzystując trzecią piłkę meczową w dziewiątym gemie drugiej odsłony, zakończył spotkanie.

Wygrywając, Dżoković sięgnął po piąty tytuł na Foro Italico i 36. tytuł mistrzowski w imprezie ATP Masters 1000. Tym samym zdystansował Rafaela Nadala i stał się samodzielnym liderem w zestawieniu triumfatorów turniejów tej rangi.


Wyniki

Finał singla:

Novak Dżoković (Serbia, 1) – Diego Schwartzman (Argentyna, 8) 7:5, 6:3