Rzym. Fręch pokonała zdolną reprezentantkę gospodarzy

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Magdalena Fręch zrobiła pierwszy krok w kierunku turnieju głównego Internazionali BNL d’Italia. W pierwszej rundzie kwalifikacji Polka pokonała dziesiątą juniorkę świata, Federicę Urgesi.

Faworytką spotkania była rozstawiona z numerem 10 łodzianka, ale reprezentantka gospodarzy wyszła na kort bez kompleksów i już w pierwszym gemie zdobyła przełamanie. Podopieczna Andrzeja Kobierskiego nie mogła złapać odpowiedniego rytmu gry i długo nie mogła odrobić straty. Udało jej się to dopiero w dziesiątym gemie, gdy rywalka serwowała, żeby zamknąć pierwszego seta. W tym momencie dało o sobie znać większe doświadczenie mistrzyni Polski, która rzutem na taśmę odebrała podanie rywalce i do rozstrzygnięcia konieczny okazał się tie-break. Ta dodatkowa rozgrywka miała niezwykle emocjonujący przebieg. Na początku inicjatywa należała do Urgesi, która miała dwie piłki setowe. Przy obydwu okazjach zadrżała jej jednak ręka i dwukrotnie pomyliła się z backhandu. Przy wyniku 9:9 młoda Włoszka popełniła podwójny błąd serwisowy, a w kolejnej akcji Fręch rozstrzygnęła długą wymianę na swoją korzyść i objęła prowadzenie w meczu.

Niewykorzystane okazje ewidentnie podcięły skrzydła reprezentantce gospodarzy. Z kolei łodzianka z każdą kolejną akcją była coraz pewniejsza siebie na korcie i przejęła już zupełnie kontrolę nad wydarzeniami na korcie. W drugiej partii nie pozwoliła przeciwniczce ugrać już ani jednego gema i po godzinie i 46 minutach mogła cieszyć się z wygranej.

W decydującej fazie kwalifikacji Magdalena Fręch zmierzy się z Poliną Kudermetową, która w dwóch setach pokonała Katherinę Sebov.