Rzym. Halep z upragnionym tytułem

/ Dominika Opala , źródło: własne , foto: AFP

W przypadku walki Simony Halep o trofeum w Internazionali BNL d’Italia sprawdziło się powiedzenie: do trzech razy sztuka. Rumunka zdobyła premierowy tytuł w Rzymie, mimo że zapewne wolałaby się z niego cieszyć w nieco innych okolicznościach. Karolina Pliszkova poddała mecz przy stanie 0:6, 1:2. 

To nie był pojedynek finałowy, jakiego spodziewaliby się kibice, ani same jego uczestniczki. Simona Halep i Karolina Pliszkova zmierzyły się ze sobą po raz dziesiąty w zawodowym tourze, jednak dopiero drugi raz w finale turnieju. Bilans jest korzystniejszy dla Rumunki, a po dzisiejszym meczu jeszcze go poprawiła (8-4).

Spotkanie można scharakteryzować następującym sformułowaniem: dominacja Halep. Tenisistka z Konstancy od początku grała pewniej, solidniej i kontrolowała przebieg wydarzeń na korcie. Dobrze funkcjonował jej return, a dodatkowo popełniała niewiele błędów. Z kolei Pliszkova nie mogła liczyć na broń, na której bazuje jej styl gry, mianowicie serwis. Czeszka nie była w stanie także za dużo zdziałać atakiem, gdyż Halep skutecznie radziła sobie w defensywie i posyłała zabójcze kontry. W efekcie partia otwarcia zakończyła się po 20 minutach, a rozstawiona z „dójką” tenisistka nie zdobyła nawet gema.

Druga odsłona rozpoczęła się tak, jak pierwsza, czyli od straty serwisu przez Pliszkovą. Czeszka cały czas miała problem z regularnością, a do tego pojawiły się problemy ze zdrowiem. Cień szansy pojawił się w drugim gemie, gdy finalistka US Open 2016 odłamała rywalkę i zdobyła pierwszego gema w meczu. Rumunka jednak zdołała kolejny raz uzyskać breaka w trzecim gemie, który okazał się ostatnim w meczu. Pliszkova nie była w stanie podjąć dalszej walki i zdecydowała się poddać spotkanie przy stanie 0:6, 1:2.

Tym samym Halep zdobyła 22. tytuł w karierze, 3. w tym roku. Swoją postawą i grą w stolicy Włoch Rumunka potwierdziła, iż jest jedną z głównych kandydatek do triumfu w Roland Garros, który rozpoczyna się już 27 września.


Wyniki

Finał singla:

Simona Halep (Rumunia, 1) – Karolina Pliszkova (Czechy, 2) 6:0, 2:1 i krecz