Rzym. Hubert Hurkacz poznał rywali

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.atptour.com, foto: AFP

Hubert Hurkacz to jedyny reprezentat Polski w rywalizacji panów podczas rozpoczynającego się 10.05 turnieju ATP 1000 w Rzymie. W poniedziałek rozlosowano drabinkę, a tym samym nasz jedynak dowiedział się z kim przyjdzie mu się zmierzyć podczas tegorocznej edycji. 

Wrocławianin dotychczas występował na kortach w „Wiecznym mieście” czterokrotnie. Najlepszy wynik uzyskał w 2020 roku, gdy zakończył występ na trzeciej rundzie. Przed rokiem piętnasty tenisista świata pożegnał się z imprezą już po pierwszym meczu, więc tegoroczna rywalizacja może dać mu spory zastrzyk punktowy.

Rozstawiony z numerem „czternastym” Hurkacz rywalizację rozpocznie od drugiej rundy. Jego premierowego rywala wyłoni mecz między Quentinem Halysem i Jeffreyem Johnem Wolfem. W przypadku wygranej, w meczu trzeciej rundy Polak może się zmierzyć z Alexandrem Zverevem lub Davidem Goffinem. Gdyby doszło do spotkania wrocławianina z Belgiem, nasz zawodnik dostałby okazje na rewanż za zeszłoroczną porażkę we Włoszech. W 1/8 finału Hubert Hurkacz może się zmierzyć z Daniłem Miedwiediewem. Z kolei gdyby po raz pierwszy przeszedł tą rundę, o półfinał może powalczyć z innym tenisistą z Rosji – Andriejem Rublowem – lub Taylor Fritz.

Tegoroczna rywalizacja na Foro Italico rozpocznie się w środę 10 maja, a nowego mistrza poznamy 21 maja.