Rzym. Hurkacz pokonał ćwierćfinalistę US Open

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/atptour.com, foto: AFP

Hubert Hurkacz pokonał Andrieja Rublowa w meczu 2. rundy turnieju rangi ATP Masters 1000 w Rzymie. Rosjanin był rozstawiony w Internazionali BNL d’Italia z numerem dziewięć.

Podczas zakończonego przed kilkoma dniami US Open Rublow dotarł do ćwierćfinału. Z kolei Hurkacz zakończył występ na drugiej rundzie. Po przenosinach do Europy i nawierzchnię ziemną to Polak ma więcej powodów do radości. W czwartkowym meczu drugiej rundy tenisista z Wrocławia odprawił rywala z Rosji po trzysetowej walce.

Pierwsza partia spotkania toczyła się pod dyktando naszego reprezentanta. Grający pewnie i odważnie Hurkacz szybko wyszedł na prowadzenie 3:1. Prowadził już nawet 5:2, ale w dziewiątym gemie nie wykorzystał szansy na zakończenie seta i Rublow doprowadził do tie-breaka. W nim to jednak ponownie nasz tenisista okazał się lepszy i objął prowadzenie w meczu.

Drugi set to dokładniejsza gra tenisisty zza naszej wschodniej granicy. Hurkacz z kolei nie był już tak precyzyjny i za bardzo się spieszył. To sprawiło, że dwunasty tenisista świata objął prowadzenie 5:1, a w dziewiątym gemie doprowadził do wyrównania stanu meczu.

Decydujący set rozpoczął się jak pierwszy, od prowadzenia naszego tenisisty 3:1. W grze Polaka znów było widać agresję, ale też dokładność. Z kolei spychany do defensywy Rublow grał coraz bardziej nerwowo i niedokładnie. W ósmym gemie Hurkacz wykorzystując trzecią piłkę meczową, zakończył spotkanie, zagrywając backhandem piłkę w taki sposób, że rywal popełnił błąd.

W 1/8 finału Polak spotka się z kolejnym rozstawionym tenisistą. Rywalem Hurkacza będzie Argentyńczyk Diego Schwartzman, czyli turniejowa „ósemka”.

Hubert Hurkacz (Polska) – Andriej Rublow (Rosja, 9) 7:6(6), 3:6, 6:2