Rzym. Hurkacz przedwcześnie odpada z turnieju

/ Jarosław Truchan , źródło: własne, foto: AFP

Hubert Hurkacz w kiepskim stylu pożegnał się z turniejami rangi ATP Masters 1000 rozgrywanymi na europejskiej mączce. W sobotę Polak przegrał w meczu drugiej rundy imprezy rozgrywanej w Rzymie z Jeffreyem Johnem Wolfem.

Polak i Amerykanin wyszli na kort ponad dwie godziny później, niż pierwotnie zakładano. Przyczyną opóźnienia były opady deszczu, które we wczesnych godzinach popołudniowych nawiedziły stolicę Włoch. Początek meczu upłynął pod znakiem dominacji serwujących. Problemy Huberta rozpoczęły się przy stanie 4:3 dla jego przeciwnika. Od tamtego momentu to Wolf stał się stroną kreującą grę i dyktującą warunki. Agresywne returny reprezentanta Stanów Zjednoczonych sprawiły, że po chwili byliśmy świadkami pierwszego przełamania. Do straty podania przyczyniła się również dyspozycja serwisowa Hurkacza, która była daleka od idealnej. W kolejnym gemie, mimo gry na przewagi, Hubert nie miał żadnego break pointa. Partię na swoje konto zapisał więc Wolf, wykorzystując drugą piłkę setową.

Na początku kolejnej odsłony meczu Amerykanin przedłużył serię wygranych gemów z rzędu do czterech i ponownie przełamał Wrocławianina. Dobrym obrazem dyspozycji Huberta w tym meczu był szósty gem drugiej partii – przy stanie 3:2 z perspektywy tenisisty urodzonego w Cincinnati i jego serwisie. Gema zdecydowanie lepiej rozpoczął Hurkacz, który wyszedł na prowadzenie 30:0. Wydawało się, że może być to punkt zwrotny meczu.  Jednak naszego rodaka nie było stać na nic więcej, nawet jeżeli w jednym z punktów wystarczyło przebić piłkę na drugą stronę siatki. Warunki nieustannie dyktował Wolf Wolf. Jedyny break point na początku partii dał mu zasłużone zwycięstwo nad przeciwnikiem rozstawionym z „czternastką”, które Amerykanin odniósł w godzinę i 15 minut.

Dla Hurkacza jest to drugie z rzędu odpadnięcie z turnieju w Rzymie już na początku imprezy. Byliśmy świadkami pierwszego od dwóch miesięcy meczu Polaka, w którym nie zobaczyliśmy ani jednego tie-breaka. Jednakże zdecydowanie nie takiego spotkania w wykonaniu naszego najlepszego tenisisty oczekiwaliśmy.

 


Wyniki

Druga runda singla:

Jeffrey John Wolf (USA) – Hubert Hurkacz (Polska, 14) 6:3, 6:4