Rzym. Hurkacz w ćwierćfinale po niesamowitym meczu!

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne/atptour.com, foto: AFP

Hubert Hurkacz po raz pierwszy w karierze zagra w ćwierćfinale Internazionali BNL d’Italia!

Dla Huberta Hurkacza mecz z Sebastianem Baezem miał wielką wartość, ponieważ Polak jeszcze nigdy nie awansował do ćwierćfinału turnieju ATP Masters 1000 w Rzymie. Początek spotkania z Argentyńczykiem nie wskazywał na sukces. Wrocławianin miał spore problemy z utrzymaniem serwisu. Już w pierwszym gemie go stracił, a chwilę później musiał bronić kolejnego break-pointa.

Polak był jednak cierpliwy, co zaowocowało odrobieniem straty przełamania. Niestety w końcówce pierwszego seta Baez znów podkręcił tempo i wygrał gema przy serwisie Hurkacza bez straty punktu. Następnie dopełnił dzieła swoim podaniem i zwyciężył w pierwszej partii 7:5.

Drugi set miał do pewnego momentu podobny przebieg, jak pierwsza partia. Hubi został szybko przełamany, a po kilku gemach odrobił stratę. W dziesiątym gemie nasz reprezentant miał piłkę setową, lecz Argentyńczyk obronił się znakomitym forhendem.

O losach drugiego seta zdecydował tie-break, w którym Hurkacz przegrywał już 1-3, ale następnie zdobył pięć punktów z rzędu. Wrocławianin wygrał tie-breaka 7-4 i można powiedzieć, że mecz zaczynaliśmy od nowa.

W trzeciej partii kluczowy okazał się piąty gem, w którym Hurkacz przełamał swojego przeciwnika. W dalszej części seta był nie do zatrzymania przy własnym podaniu. W dużej mierze dzięki temu zwyciężył w całym meczu 5:7, 7:6(4), 6:4.

To wielki sukces Polaka, który po raz pierwszy w karierze zagra w ćwierćfinale Internazionali BNL d’Italia. W meczu, którego stawką będzie awans do półfinału, zmierzy się z Tommym Paul’em. Amerykanin zaskakująco gładko pokonał drugiego najwyżej rozstawionego zawodnika w turnieju, Daniiła Miedwiediewa, 6:1, 6:4.


Wyniki

Czwarta runda gry pojedynczej mężczyzn:

Hubert Hurkacz (Polska, 7) – Sebastian Baez (Argentyna, 17) 5:7, 7:6(4), 6:4