Rzym. Iga Świątek melduje się w półfinale

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.wtatour.com, foto: AFP

Iga Świątek pokonała Madison Keys i awansowała do 1/2 finału turnieju WTA 1000 w Rzymie. Jest to dziesiąty wygrany przez Polkę mecz z rzędu.
Liderka światowego rankingu się nie zatrzymuje. Po triumfie przed ponad tygodniem w turnieju WTA 1000 w Madrycie, liderka światowego rankingu odprawia z rywalizacji w Rzymie kolejne rywalki.

We wtorkowym meczu 1/4 finału raszynianka w dwóch setach pokonała Madison Keys i zapewniła sobie miejsce w gronie półfinalistek. Jest to kolejny wygrany przez Polkę mecz w Rzymie bez straty seta.

Spotkanie rozpoczęło się od przełamania serwisu Amerykanki, a po chwili Iga Świątek podwyższyła wynik, wygrywając swego gema serwisowego. Co prawda Keys zdołała zbliżyć się na gema, wygrywając cztery punkty z rzędu, ale to było wszystko na co rywalce pozwoliła w tej części spotkania Polka. Pierwsza odsłonę najlepsza tenisistka Swiata wygrała 6:1.
W drugim  secie to Keys mogła wyjść na prowadzenie jako pierwsza z przewagą przełamania. Wtedy jednak z pomoca Polce przyszedł serwis. Następnie to turniejowa „jedynka” zanotowała przełamanie i na tablicy wyników pojawił się rezultat 3:1. Co prawda zawodniczka zza Oceanu miała swe szanse na odrobienie strat, ale więcej przełamań już nie było i to Iga Świątek zapewniła sobie awans do półfinału.

O awans do finału Polka powalczy ze zwyciężczynią pojedynku między Coco Gauff oraz Qinwen Zheng.

 

 


Wyniki

Ćwierćfinał:

Iga Świątek (Polska, 1) – Madison Keys (USA, 18) 6:1, 6:3