Rzym. Iga Świątek poznała pierwszą rywalkę

Emilia Gabriela Ruse będzie pierwszą rywalką Igi Świątek. Tenisistka z Rumunii, która przystąpiła do rywalizacji jako szczęśliwa przegrana, pokonała Shelby Rogers.

Po tym, gdy rozlosowano drabinkę turnieju WTA 1000 kibice tenisa w Polsce zacierali ręce na pojedynek drugiej rundy, w którym mogło dojść do spotkania Igi Świątek z podopieczną jej byłego trenera – Shelby Rogers. Jednak, aby tak się stało tenisistka zza Oceanu musiała pokonać swą rodaczkę – Madison Keys. Jednak finalistka US Open 2017 musiała się wycofać z rywalizacji, a jej miejsce zajęła Elena Gabriela Ruse. I Rumunka wykorzystała okazję. Rumunka w trzech setach uporała się z Shelby Rogers. Będzie to pierwsze spotkanie między raszynianką, a zawodniczką z Bukaresztu.

W drugiej rundzie imprezy na Foro Italico jest już również Ons Jabeur. Tunezyjka w weekend wygrała imprezę rangi WTA 1000 w Madrycie. W meczu o tytuł pokonała Jessice Pegulę, przegrywając drugiego seta do zera. Również we wtorek jedna z partii zakończyła się wynikiem 6:0, ale tym razem takim rezultatem premierowego seta zakończyła turniejowa „dziewiątka”. Druga odsłona była bardziej zacięty, a jego losy rozstrzygnął tie-break. W nim Tunezyjka straciła tylko jeden punkt. Awans do drugiej rundy uzyskała również finałowa rywalka Jabeur – Jessica Pegula. Amerykanka w trzech setach pokonała Ludmiłę Samsonovą.

Pierwsza runa singla:

Ons Jabeur (Tunezja, 9) – Sorana Cirstea (Rumunia) 6:0, 7:6(1)

Bianca Andreescu (Kanada) – Emma Raducanu (Wielka Brytania, 10) 6:2, 2:1 i krecz

Elena Gabriela Ruse (Rumunia) – Shelby Rogers (USA) 3:6, 6:1, 6:4

Jelena Rybakina (Kazachstan) – Elina Avanesyan 6:4, 7:6(0)

Nuria Parrizas Diaz (Hiszpania) – Sara Sorribes Tormo (Hiszpania) 1:6, 3:4 i krecz