Rzym. Jabeur przed szansą na przedłużenie zwycięskiej serii

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.wtatour.com, foto: AFP

Ons Jabeur pokonała 6:4, 1:6, 7:5 Darię Kasatkinę w drugim półfinale rzymskiego tysięcznika i będzie rywalką Igi Świątek w niedzielnym finale. Tunezyjka stanie przed szansą na wygranie drugiego turnieju z rzędu. Jeżeli jej się to uda, serię zwycięskich pojedynków przedłuży do 12.

Nową mistrzynią turnieju WTA 1000 na kortach na Foro Italico zostanie zawodniczka, która może się pochwalić rzadko spotykaną serią zwycięstw. W niedzielnym finale wystąpią Iga Świątek (28 wygranych meczów) i Ons Jabeur (11 zwycięstw). Tunezyjka w sobotnim półfinale była blisko przegranej, ale wyszła z opresji obronną ręką.

Pierwsza odsłona to festiwal przełamań z obu stron. W pierwszych pięciu gemach tylko raz serwująca utrzymała podanie. Decydujący  odbiór serwisu miał miejsce w dziewiątym gemie. Dał on przewagą Tunezyjce, która po zmianie stron przechyliła szalę wygranej w premierowej odsłonie na swoją stronę. Druga partia przebiegła pod dyktando rywalki, która wykorzystując dwie okazje na odebranie serwisu, wygrała seta 6:1. W decydującej części meczu przewagę miała tenisistka z Afryki. Jednak albo rywalka umiejętnie się broniła, albo Jabeur popełniała błędy i to sprawiło, że przez początek był wyrównany. Jako pierwsza przewagę zdołała wypracować Tunezyjka. Jednak przy prowadzeniu 4:2, przegrała trzy gemy z rzędu i Kasatkina miała piłkę meczową. Jednak najpierw nie wykorzystała okazji, a następnie przegrała trzy gemy z rzędu i pożegnała się z marzeniami o awansie do finału.

 


Wyniki

Półfinał:

Ons Jabeur (Tunezja, 9) – Daria Kasatkina 6:4, 1:6, 7:5