Rzym: Janowicz zagra w finale

/ Bartosz Cębrzyna , źródło: własne, foto: AFP

Jerzy Janowicz awansował do finału turnieju rangi ATP Challenger w Rzymie. Polski tenisista sprawił niespodziankę, eliminując z rywalizacji kolejnego rozstawionego przeciwnika, Rui Machado.

Popularny Jerzyk z dużym animuszem rozpoczął piątkowe zmagania z portugalskim zawodnikiem, wygrywając dwa pierwsze gemy. Później do głosu doszedł Machado, który wywalczył rebreaka. Janowicz nie pozwolił jednak rozwinąć skrzydeł rywalowi, wygrywając koleje dwa gemy serwisowe przeciwnika i cały set 6:2.

Druga partia spotkania ponownie rozpoczęła się od przewagi Janowicza. Polski tenisista numer dwa, który w piątkowym meczu miał okazję zrewanżować się Machado za porażkę w ubiegłorocznym challengerze w Poznaniu wywalczył breaka przy stanie 2:1. Chwilę później Portugalczyk wyrównał stan decydującego seta i po chwili prowadził już 3:4. Jerzyk zdołał jednak odrobić stratę, obronić dwa breakpointy i przy stanie 6:5 wykorzystać drugą piłkę meczową. Spotkanie zakończyło się rezultatem 6:2, 7:5.