Rzym. Jest szansa na udział kibiców

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne/ubitennis.net, foto: AFP

Jest szansa, że zbliżający się turniej Internazionali BNL d’Italia w Rzymie odbędzie się z udziałem kibiców. Poinformował o tym Angelo Binaghi – prezes Włoskiej Federacji Tenisowej.

Internazionali BNL d’Italia jest jednym z najważniejszych tenisowych turniejów na świecie. Możliwość rozegrania imprezy z publicznością jest więc świetną wiadomością. Na ten temat wypowiedział się Angelo Binaghi, który pełni funkcję prezesa Włoskiej Federacji Tenisowej.

– Spotkałem włoską minister sportu Valentinę Vezzali i dostrzegłem nowe możliwości wydarzeń sportowych. Oczekuję, że powiedzą nam, kto będzie mógł uczestniczyć w Internazionali d’Italia. Widzowie zostali przyjęci w Barcelonie i Madrycie. Każdego dnia wpuszczonych zostanie ponad 4000 widzów. Z przyjemnością zauważamy, że odpowiedzialne władze zajmują się Internazionali d’Italia. Szanujemy wybór rządu włoskiego, ale jesteśmy przekonani, że na Internazionali d’Italia oraz, w większym stopniu, na finałach ATP w Mediolanie i Turynie pojawią się kibice – opisał aktualną sytuację Binaghi.

– Przypomnijmy, że w zeszłym sezonie Italian Open rozegrano we wrześniu z powodu pandemii Covid-19. Nasza publiczność jest bardziej podobna do teatrów niż do sportów zespołowych. Widzowie tenisa nie krzyczą, nie przytulają się i nie wpadają we wściekłość, dlatego trzeba ich traktować inaczej niż inne sporty, które stwarzają sytuacje większej uwagi – kontynuował.

Prezes Włoskiej Federacji Tenisowej jest jeszcze większym optymistą odnośnie turnieju ATP Finals w Turynie. – Myślę, że sytuacja może się poprawić od teraz do listopada. Gdyby udało nam się przyciągnąć 25% widzów na Internazionali d’Italia w maju, byłaby to najlepsza wizytówka, aby zdobyć jeszcze większą publiczność w Turynie – powiedział.

Internazionali BNL d’Italia w Rzymie ma zostać rozegrany w dniach 9-16 maja. W turnieju tradycyjnie mają wziąć udział najlepsze tenisistki i najlepsi tenisiści z całego świata. Jest to impreza rangi ATP 1000 i WTA 1000, więc wyżej sklasyfikowane od tego typu rozgrywek są tylko turnieje wielkoszlemowe.