Rzym. Kamil Majchrzak z pewnym awansem do drabinki głównej

/ Natalia Kupsik , źródło: własne, foto: DPA

Kamil Majchrzak w świetnym stylu zwieńczył udział w kwalifikacjach do rzymskiego Internazionali BNL d’Italia. Drugi najlepszy aktualnie polski singlista bez najmniejszych problemów pokonał dziś Yoshihito Nishiokę i zapewnił sobie miejsce w drabince głównej prestiżowego turnieju.

Nie tylko Hubert Hurkacz wystąpi w tym roku w pierwszej rundzie rywalizacji panów rozgrywanych w stolicy Włoch zawodów rangi Masters 1000. Na kortach ziemnych Wiecznego Miasta zobaczymy tym razem także Kamila Majchrzaka. 25-letni reprezentant Polski po wczorajszym zwycięstwie nad Aleksiejem Popyrinem, lepszy okazał się także od faworyzowanego Yoshihito Nishioki. Tym samym pochodzący z Piotrkowa Trybunalskiego zawodnik po raz pierwszy w karierze wystąpi wkrótce w tej rangi rozgrywkach.

Początek spotkania zwiastował wyrównane starcie i zupełnie nie odzwierciedlał różnicy ponad 60 miejsc dzielących Polaka od Japończyka na światowych listach. Obaj zawodnicy bez większych problemów wygrali własne gemy serwisowe, ale przy stanie 2-1 udany atak przeprowadził Kamil Majchrzak. Do objęcia prowadzenia w meczu potrzebował tylko jednej piłki na przełamanie. Przy własnym serwisie wygrał natomiast „na sucho”. Jego rywal odpowiedział równie skutecznie, ale nadal to on zmuszony był gonić wynik. Kolejne gemy padały już z kolei łupem serwujących i Majchrzak wynik pierwszej partii ustalił wkrótce na 6-3.

W drugiej odsłonie Polak zaczął spisywać się jeszcze lepiej. Po raz pierwszy na tym etapie zmagań Majchrzak Nishiokę przełamał już w trzecim gemie. Sam w polu serwisowym pozostawał natomiast niezagrożony. W miarę upływu czasu coraz skuteczniej narzucał  przeciwnikowi swoje tempo gry na korcie, przejmując kontrolę nad biegiem wydarzeń na korcie. W efekcie na swoim koncie zapisał kolejne cztery gemy i po nieco ponad godzinie gry pewnie awansował do drabinki głównej Internazionali BNL d’Italia.


Wyniki

Kwalifikacje:

Kamil Majchrzak (Polska) – Yoshihito Nishioka (Japonia) 6-3, 6-1