Rzym. Karolina Pliszkova powtórzyła osiągnięcie Wiktorii Azarenki

/ Jakub Karbownik, źródło: własne, foto: AFP

Karolina Pliszkova pokonała 6:7(5), 6:2, 6:2 Wiktorię Azarenkę i awansowała do półfinału turnieju rangi WTA Premier 5 na kortach ziemnych w Rzymie. W meczu o finał Czeszka zmierzy się z Marią Sakkari.

Ćwierćfinałowe emocje zaczęły się z lekkim opóźnieniem. Spotkanie ćwierćfinałowe przeciwko Kiki Bertens poddała bowiem Naomi Osaka. Po tym, jak w czwartek tenisistki musiały rozegrać po dwa spotkania, czego nie wytrzymała Petra Kvitova, dzień później do pojedynku ćwierćfinałowego nie przystąpiła Naomi Osaka. Japonka poddała mecz z powodu kontuzji prawej ręki i to Kiki Bertens jako pierwsza zapewniła sobie awans do półfinału. Holenderka, która wygrała już osiem spotkań z rzędu, w sobotę powalczy o drugi z rzędu finał turnieju rangi WTA Premier 5. Jej rywalką będzie Johanna Konta, która w trzech setach uporała się z Marketą Vondrousovą. Tym samym Brytyjka zrewanżowała się rywalce za ubiegłoroczną porażkę podczas Indian Wells.

W dolnej części drabinki o finał zagrają Karolina Pliszkova i Maria Sakkari. Rozstawiona z numerem cztery tenisistka naszych południowych sąsiadów rozegrała drugi z rzędu trzysetowy pojedynek na kortach Foro Italico. Po tym, jak w meczu trzeciej rundy wyeliminowała Sofię Kenin, w piątek pokonała Wiktorię Azarenkę. Białorusinka dzień wcześniej pokonując Garbine Muguruzę, wygrała pięćsetny pojedynek w głównym cyklu WTA. Dzień później w jej ślady poszła Pliszkova. Czeszka mogła zakończyć pojedynek w dwóch setach, ale w premierowej odsłonie nie wykorzystała prowadzenia 4:1 i 5:3.

Ćwierćfinały singla:
Kiki Bertens (Holandia, 6) – Naomi Osaka (Japonia) – walkower
Karolina Pliszkova (Czechy, 4) – Wiktoria Azarenka (Białoruś, WC) 6:7(5), 6:2, 6:2
Johanna Konta (Wielka Brytania) – Marketa Vondrousova (Czechy) 6:3, 3:6, 6:1
Maria Sakkari (Grecja) – Kristina Mladenovic (Francja, Q) 5:7, 6:3, 6:0