Rzym. Kawa obroniła dwie piłki meczowe i awansowała do 2. rundy eliminacji

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: Bella Cup

Katarzyna Kawa jest jedną z trzech Polek, które biorą udział w turnieju rangi WTA Premier 5 w Rzymie. W przeciwieństwie do Igi Świątek i Magdy Linette nie ma jednak pewnego miejsca w drabince głównej.  Najpierw musi przedostać się przez dwustopniowe eliminacje. Po zwycięstwie 4:6, 6:4, 7:5 nad Amerykanką Christiną McHale jest w połowie drogi.

Nie wyłoniono jeszcze mistrzów w US Open, a już ruszyły eliminacje do kolejnego dużego turnieju. Przez najbliższe osiem dni czołowi tenisiści i tenisistki rywalizować będą w Rzymie. Z naszych reprezentantów udział w Internazionali d’Italia wezmą Iga Świątek, Magda Linette, Hubert Hurkacz i Łukasz Kubot. Spróbuje do nich dołączyć Katarzyna Kawa, która po zwycięstwie w pierwszej rundzie kwalifikacji potrzebuje jeszcze tylko jednej wygranej.

Tenisistka z Krynicy-Zdroju wykazała się wielką walecznością w spotkaniu ze sklasyfikowaną wyżej o 50 pozycji w rankingu WTA Christiną McHale. Amerykanka wygrała pierwszego seta 6:4, a w drugim miała aż cztery okazje, by przełamać naszą reprezentantkę i objąć prowadzenie 5:3. Kawa się jednak wybroniła i wygrała trzy gemy z rzędu, dzięki czemu doprowadziła do decydującej odsłony rywalizacji. W niej po raz kolejny zawisła na cienkim włosku. Przy stanie 5:4 dla przeciwniczki musiała bronić dwóch break-pointów, które były jednocześnie piłkami meczowymi.

Szalony, pełen zwrotów akcji mecz zakończył się dopiero po 2 godzinach i 50 minutach. Kawa po obronie piłek meczowych przełamała przeciwniczkę, a następnie przypieczętowała sukces, wygrywając najdłuższego gema w całym spotkaniu. Wynik 4:6, 6:4, 7:5 mówi sam za siebie – to był istny rollercoaster.

O awans do turnieju głównego Kawa zagra ze zwyciężczynią pojedynku Danka Kovinić – Ulrikke Eikeri. Faworytką wydaje się reprezentantka Czarnogóry, jednak ona jeszcze wczoraj grała w ćwierćfinale mniejszej imprezy w Stambule.