Rzym. Kolejne ekspresowe zwycięstwo Igi

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: własne, foto: AFP

Iga Świątek bez najmniejszego problemu awansowała do czwartej rundy turnieju w Rzymie. Polka pokonała Ukrainkę Łesię Curenko, tracąc jedynie dwa gemy na początku spotkania. W kolejnej rundzie zmierzy się z rozstawioną rywalką.

Jak dotąd raz Iga Świątek stanęła naprzeciw Łesii Curenko. Miało to miejsce w ubiegłorocznym Roland Garros. W Paryżu Polka pokonała Ukrainkę 6:2, 6:0. Najwyraźniej zawodniczkę z Kijowa w starciu z liderką rankingu na mączce stać wciąż na nie więcej niż dwa gemy.

Identyczny wynik padł bowiem w niedzielę w stolicy Włoch. Choć zaczęło się od małej niespodzianki, bo te dwa gemy, które wygrała Curenko, były otwierającymi to spotkanie. Świątek bardzo szybko jednak opanowała wydarzenia na korcie i w kolejnych minutach rządziła już niepodzielnie, wygrywając wszystkie gemy. Awans do kolejnej rundy wywalczyła w 75 minut.

O ćwierćfinał zagra z Chorwatką Donną Vekić, bądź Rosjanką Liudmiłą Samsonową. Obydwie te zawodniczki są w gronie rozstawionych w drabince tegorocznego Italian Open.


Wyniki

Iga Świątek (Polska, 1) – Łesia Curenko (Ukraina) 6:2, 6:0