Rzym. Kubot i Melo ponownie zatrzymani przez Kolumbijczyków

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Łukasz Kubot i Marcelo Melo przegrali 6:2, 6:7(4), 8-10 z Kolumbijczykami Juanem-Sebastianem Cabalem i Robertem Farahem w półfinale prestiżowego turnieju w Rzymie. Ci sami przeciwnicy zatrzymali ich w poprzedniej edycji imprezy. Wówczas spotkali się jednak w ćwierćfinale. 

To było starcie, na które fani gry podwójnej ostrzyli sobie zęby. Cabal i Farah występują bowiem w roli obrońców tytułu, z kolei Kubot i Melo zostali rozstawieni w tegorocznej edycji imprezy z numerem pierwszym. Należało spodziewać się wyrównanego widowiska i rzeczywiście czworo wspaniałych deblistów takowe stworzyło. Minimalnie lepsi okazali się Kolumbijczycy.

Początkowo obrońcy tytułu nie mieli jednak zbyt wiele do powiedzenia. Pierwszego seta zakończyli z ledwie dwoma gemami na koncie. Dopiero później mecz się wyrównał. O losach drugiej partii zadecydował tie-break. Kubot i Melo byli już trzy piłki od zwycięstwa (4-4), ale to rywale okazali się skuteczniejsi w nerwowej końcówce. Jeszcze bliżej pomyślnego zakończenia było w super tie-breaku, w którym polsko-brazyliska para prowadziła 8-7. Po raz kolejny ostatnie słowo należało jednak do rywali. Cabal i Farah zdobyli trzy punkty z rzędu i po raz drugi z rzędu awansowali do finału największej włoskiej imprezy.

Ich rywalami w walce o tytuł mistrzowski będą Raven Klaasen z RPA i Michael Venus z Nowej Zelandii. Z kolei Kubot i Melo w najbliższym tygodniu skupią się na treningach, a później staną do rywalizacji w drugim w sezonie turnieju Wielkiego Szlema.


Wyniki

Półfinał debla:
J-S. Cabal, R. Farah (Kolumbia, 3) – Ł. Kubot, M. Melo (Polska, Brazylia, 1) 2:6, 7:6(4), 10-8