Rzym. Kubot i Melo z kolejną porażką

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/atptour.com, foto: AFP

Łukasz Kubot i Marcelo Melo przegrali z Nicolasem Mahutem i Benoitem Pairem 6:7(6), 6:2, 6-10 w meczu pierwszej rundy debla Internazionali BNL d’Italia. Tym samym polsko-brazylijski duet odniósł trzecią porażkę w czwartym meczu, odkąd wznowiono rozgrywki po pandemicznej przerwie.

Po tym, gdy tenisowa rywalizacja wróciła na światowe korty Łukasz Kubot i Marcelo Melo wystąpili w trzech turniejach – dwóch w Stanach Zjednoczonych na betonie i jednym na europejskiej mączce. Niestety ich bilans nie robi wrażenia. W środę mistrzowie gry podwójnej Wimbledonu z 2017 roku ulegli w trzech setach parze francuskiej. Mimo że to „nasz” duet był faworytem tego spotkania.

W pierwszej odsłonie Melo stracił swe podanie w trzecim gemie. Rywale nie zdołali jednak utrzymać przewagi serwisu do końca seta. Przy stanie 5:4 nie wykorzystali dwóch piłek setowych i doszło do wyrównania. Końcówka partii należała jednak ponownie do „trójkolorowych”, którzy w tie-breaku przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę. W drugiej odsłonie Kubot i Melo zagrali odważniej. To się przełożyło na podwójne przełamanie podania rywali, dzięki czemu polsko-brazylijski duet doprowadził do wyrównania stanu meczu. Początek super tie-breaka należał do naszego debla. Jednak Mahut i Paire najpierw zdołali odrobić straty, a następnie objąć prowadzenie 7-6. Wtedy dwa podwójne błędy serwisowe zrobił Melo i Francuzi mieli dwie piłki meczowe. Już pierwszą z nich wykorzystali i po 100 minutach zapewnili sobie awans do drugiej rundy.

Teraz przed Kubotem i Melo jeszcze jeden sprawdzian nim 27 września rozpocznie się Roland Garros. Polsko-brazylijski duet powalczy w turnieju ATP Tour 500 w Hamburgu.

Pierwsza runda debla:

N. Mahut, B. Paire (Francja, Francja) – Ł. Kubot, M. Melo (Polska, Brazylia, 3) 7:6(6), 2:6, 10-6