Rzym: Kubot zagra z Berdychem

/ Bartosz Cębrzyna, źródło: własne, foto: AFP

 Łukasz Kubot awansował do drugiej rundy prestiżowego turnieju w stolicy Włoch. Polski tenisista po raz pierwszy w swojej karierze pokonał reprezentanta gospodarzy, Potito Starace.

54. w rankingu ATP lubinianin przegrał jak dotychczas wszystkie cztery wcześniejsze starcia z 95. zawodnikiem światowego notowania.

Wtorkowe spotkanie od samego początku był wyrównane, a na pierwsze przełamanie czekać musieliśmy do stanu 3:2. Wówczas Kubot zagwarantował sobie zwycięstwo w otwierającej partii. Polak przy stanie 4:2 bronił aż trzech break pointów, jednak ostatecznie triumfował 6:3.

Druga odsłona meczu pierwszej rundy lepiej zaczęła się dla Starace. Włoch szybko przełamał naszego tenisistę i prowadził 2:0. Kubot momentalnie odpłacił się mu tym samym. Do końcowych momentów seta obaj zawodnicy prowadzili wyrównany bój, w którym więcej opanowania zachował Potito. Starace przełamał Polaka w końcówce i wygrał 7:5.

O losach rywalizacji decydowała więc trzecia partia. Mimo bezlitosnego rezultatu i tym razem Kubot musiał się sporo napracować. Polak już przy stanie 1:2 bronił się przed przełamaniem. Chwilę później odebrał podanie Starace i wyszedł na prowadzenie 4:2. Po chwili Kubot ponownie wywalczył breaka i zakończył całe spotkanie własnym gemem serwisowym, mimo iż bronił w nim kolejnego break pointa.

W kolejnej fazie turnieju Łukasz Kubot zmierzy się z rozstawionym z numerem siedem Tomasem Berdychem. Czech jest zdecydowanie na fali, czego dowodem niewątpliwie jest występ w niedzielnym finale w Madrycie.


Wyniki

Pierwsza runda singla:
Łukasz Kubot (Polska) – Potito Starace (Włochy) 6:3, 5:7, 6:2