Rzym: Li z Szarapową w finale

/ Krzysztof Domaradzki, źródło: eurosport.yahoo.com/własne, foto: AFP

W finale turnieju tenisistek w Rzymie Na Li zmierzy się z Marią Szarapową. Chinka awansowała dzięki wycofaniu się kontuzjowanej Sereny Williams, natomiast Rosjanka łatwo uporała się z Angelique Kerber.

W pierwszym sobotnim starciu na kort miały wyjść Na Li oraz Serena Williams. Okazało się jednak, że do meczu nie dojdzie. Amerykanka zrezygnowała z gry z powodu kontuzji pleców.

Niedługo po rezygnacji Williams oświadczyła, że uraz nie jest na tyle poważny, żeby mógł ją wykluczyć z występu we French Open, które rozpocznie się za nieco ponad tydzień.

W piątek rano poczułam niewielki ból w dolnej partii pleców. Jeśli nie jest się w stu procentach zdrowym, lepiej nie grać i nie pogarszać sprawy – wyjaśniła Wiliams i od razu dodała: – Ale jestem w dobrej formie. Mam kilka dni, żeby mój stan zdrowia się polepszył, i jestem pewna, że będę w pełni gotowa na French Open.

W drugim półfinałowym pojedynku, który na szczęście doszedł do skutku, Maria Szarapowa w niecałe półtorej godziny uporała się z Angelique Kerber.

Rosjanka przez cały mecz dominowała nad rywalką, wykorzystując przewagę atletyczną. Raz po raz zmuszała przeciwniczkę do biegania od jednego do drugiego narożnika kortu, porażała potężnymi serwisami i prowadziła większość wymian. W całym pojedynku zanotowała 3 razy więcej wygrywających uderzeń od leworęcznej Niemki (27 do 9). Wykorzystała pierwszą piłkę meczową i wygrała 6:3, 6:4.

Li z Szarapową mierzyły się już dziesięciokrotnie. Częściej zwyciężała Rosjanka, która górą była sześciokrotnie. Natomiast Chinka wygrała najważniejszy pojedynek, jaki do tej pory stoczyły – w zeszłorocznym półfinale French Open. Faworytką będzie jednak Szarapowa, zeszłoroczna mistrzyni z Rzymu, która była zdecydowanie lepsza w ich ostatnim starciu. W Miami Rosjanka wygrała 6:3, 6:0.


Wyniki

Półfinały singla:
Na Li (Chiny, 8) – Serena Williams (USA, 9) walkower
Maria Szarapowa (Rosja, 2) – Angelique Kerber (Niemcy, 12) 6:3, 6:4

Recman