Rzym. Linette i Pera z awansem do ćwierćfinału

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.wtatennis.com, foto: AFP

Magda Linette i Bernarda Pera pokonały Nicole Melichar i Demi Schuurs w meczu drugiej rundy turnieju rangi WTA Premier 5 w Rzymie. Dla Polki to awans do drugiego w tym roku ćwierćfinału gry podwójnej.

Najlepsza polska tenisistka po odpadnięciu z rywalizacji singlowej po meczu drugiej rundy, rywalizuje z powodzeniem w grze podwójnej. Polka i jej deblowa partnerka na otwarcie zmagań pokonały Alexę Guarachi i Desirae Krawczyk. Z kolei w czwartek zakończyły występ Nicole Melichar i Demi Schuurs, które były rozstawione z numerem „czwartym”.

Polsko-amerykański duet rozpoczął mecz ” z przytupem”, od prowadzenia 3:0. Kolejne dwa gemy powędrowały na konto rywalek. Jednak końcówka ponownie należała do „naszych” tenisistek, które wygrały trzy kolejne gemy i zakończyły seta. Druga odsłona miała podobny przebieg jak pierwsza, czyli także zaczęła się od prowadzenia 3:0. Tym razem jednak Linette i Pera nie oddały wypracowanej przewagi i wykorzystując pierwszą piłkę meczową, zakończyły spotkanie.

Czwartkowa wygrana jest tym bardziej cenna, że Melichar i Schuurs to zawodniczki z bardzo dobrymi wynikami w turniejach Wielkiego Szlema. Pierwsza z nich to dwukrotna finalistka wielkoszlemowa, a druga trzykrotnie walczyła w 1/4 finału najważniejszych imprez sezonu. Kolejnymi rywalkami Polki i Amerykanki będą Anna-Lena Friedsam i Raluca Olaru.


Wyniki

Druga runda debla

M. Linette, B. Pera (Polska, USA) – N. Melichar, D. Schuurs (USA, Holandia) 6:2 6:2