Rzym. Linette nie sprostała Mertens

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: własne, foto: AFP

Nie udało się sprawić niespodzianki. Magda Linette przegrała z Belgijką Elise Mertens w drugiej rundzie turnieju w Rzymie. Wyżej notowana rywalka nie oddała Polce choćby seta.

Spotkanie nie rozpoczęło się dobrze dla Magdy Linette. Poznanianka w pierwszych czterech gemach zdołała wygrać zaledwie trzy punkty i w efekcie przegrywała już 0:4. Choć w końcówce partii grała już nieco lepiej, to na odrabianie strat było już za późno. Elise Mertens wygrała pierwszego seta 6:2.

W drugiej części meczu początek znów należał do Belgijki. Zdobyła przewagę przełamania w pierwszym gemie, a w siódmym ją powiększyła, doprowadzając tym samym do stanu 5:2. Znajdująca się pod ścianą Polka mimo wszystko ambitnie walczyła o pozostanie w meczu. Wygrała osiem piłek z rzędu. W kolenym gemie Mertens miała cztery piłki meczowe na 6:4, jednak Polka wszystkie obroniła, wywalczyła break-pointa i… Belgijka poprosiła o przerwę medyczną z powodu krwotoku z nosa. Niestety po wyjątkowo, wręcz kontrowersyjnie długiej przerwie trzy piłki z rzędu i tym samym cały mecz wygrała Mertens.