Rzym. Majchrzak lepszy od Popyrina

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne, foto: AFP

Kamil Majchrzak pokonał Alexeia Popyrina 7:6(6), 6:7(4), 6:3 w kwalifikacjach do Internazionali BNL d’Italia w Rzymie. Jeśli Polak wygra kolejny mecz z Yoshihito Nishioką, to wystąpi w turnieju głównym.

Pojedynek Majchrzaka z Popyrinem zapowiadał się na trudny i taki też był. W pierwszym secie nie oglądaliśmy żadnego przełamania. Polak zachował więcej chłodnej głowy w końcówce i wygrał tiebreaka 8-6.

Druga partia również była bardzo wyrównana. 25-latek z Piotrkowa Trybunalskiego dzielnie walczył i wychodził z opresji. Najpierw odrobił stratę przełamania, a następnie obronił kilka break-pointów. Nie wystarczyło to jednak do wygrania tego seta, gdyż w tiebreaku lepszy był Australijczyk 7-4.

Decydująca partia to zły początek naszego tenisisty. Później było jednak coraz lepiej. Majchrzak prowadził nawet 3:1, ale Australijczyk odrobił straty. Na szczęście od stanu 3:3 wszystkie pozostałe gemy zapisał na swoim koncie Polak. Dzięki temu wygrał całe spotkanie 7:6(6), 6:7(4), 6:3. Mecz był niezwykle wyrównany w wielu elementach. Popyrin zdobył wprawdzie więcej punktów bezpośrednio z serwisu, ale popełnił przy tym więcej podwójnych błędów od naszego zawodnika.

Kamil Majchrzak jest o krok od awansu do głównego turnieju Internazionali BNL d’Italia w Rzymie. O miejsce w drabince powalczy z Japończykiem Yoshihito Nishioką, który ograł Francuza Gregoire Barrere 6:4, 7:6(1).


Wyniki

Pierwsza runda kwalifikacji:

Kamil Majchrzak (Polska) – Alexei Popyrin (Australia, 10) 7:6(6), 6:7(4), 6:3