Rzym. Nadal wraca do rywalizacji

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.tennisworldusa.org, foto: AFP

Rafael Nadal jest rozstawiony z numerem dwa w rozpoczętym w poniedziałek turnieju Internazionali BNL d’Italia w Rzymie. Dla hiszpańskiego tenisisty jest to pierwszy występ od lutego i turnieju w Acapulco.

Po turniejach w Nowym Jorku tenisowa karuzela przeniosła się do Europy i najlepsi tenisiści świata będą rywalizować o rankingowe punkty na Foro Italico. Wśród nich jest 9-krotny mistrz imprezy – Rafael Nadal.

Tenisista z Majorki cały okres pandemicznej przerwy spędził, trenując w swojej akademii tenisowej. Teraz powraca do turniejowej rywalizacji i staje przed szansą na dziesiąty tytuł mistrzowski w stolicy Włoch.

– Zawsze się ciesze, gdy przyjeżdżam do Rzymu. To jedna z najważniejszych imprez w sezonie. W tym roku ze względu na obostrzenia rywalizacja będzie wyglądać trochę inaczej. Jednak cieszy, że mimo przeszkód, impreza dojdzie do skutku. Przyjechałem na Foro Italico trochę wcześniej, aby móc potrenować. Jednak poza treningiem potrzebne są jeszcze mecze, dlatego cieszę się z nadchodzącego występu. Co do wyniku, to nie mam konkretnych oczekiwań. Chcę zaprezentować się z dobrej strony i czuć, że dałem z siebie na korcie wszystko – skomentował powrót do rywalizacji Nadal, który w ubiegłorocznym finale pokonał Novaka Dżokovicia.

W tym roku obaj tenisiści ponownie mają szansę się spotkać dopiero w meczu o tytuł. Pierwszym rywalem Nadala będzie Pablo Carreno Busta, a Serba Salvatore Caruso.