Rzym. Niesamowity powrót Jabeur

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.wtatour.com, foto: AFP

Aryna Sabalenka będzie półfinałową rywalką Igi Świątek w górnej połówce drabinki turnieju WTA 1000 w Rzymie. O miejsce w finale z dolnej części powalczą z kolei Daria Kasatkina i Ons Jabeur. Szczególnie interesujące spotkanie ma za sobą Tunezyjka.

Wychodząc na ćwierćfinałowy mecz przeciwko Sakkari, turniejowa dziewiątka mogła pochwalić się serią dziewięciu wygranych spotkań z rzędu. To dało jej między innymi tytuł w imprezie tej samej rangi w Madrycie. W piątek Jabeur była niezwykle blisko końca tej serii. W spotkaniu przeciwko Greczynce przegrywała już 1:6, 2:5. Jednak wtedy nastąpił przełom.

– Przy wyniku 5:2 w drugiej odsłonie dla przeciwniczki w mojej głowie pojawiły się myśli, że nie mogę w ten sposób zakończyć tych niemal trzech tygodni wspaniałych występów jakie za mną w ten sposób. I wtedy zaczęłam walczyć – skomentowała powrót z wyniku 1:6, 2:5 0:30 do 1:6, 7:5, 6:1 niespełna 28-letnia zawodniczka. Jej kolejną rywalką będzie Daria Kasatkina. Ta prowdziła 6:4, 3:2 z Jill Teichmann, gdy Szwajcarka oddała mecz z powodu kontuzji uda.

W górnej połówce drabinki o awans do półfinału z Igą Świątek powalczy Aryna Sabalenka. Gdy Białorusinka przegrała premierową partię spotkania z Anisimovą, wydawać by się mogło, że ten mecz skończy się tak samo jak cztery wcześniejsze między obiema zawodniczkami, zwycięstwem Amerykanki. Była wiceliderka rankingu jednak zdołała wygrać dwie kolejne odsłony i powalczy o siedemnasty finał imprezy głównego cyklu. Dotychczas Sabalenka i Świątek spotykały się trzykrotnie i dwa z tych spotkań wygrała Raszynianka. Ostatni raz panie walczyły w kwietniowym finale turnieju w Stuttgarcie.

 


Wyniki

Ćwierćfinały singla:

Aryna Sabalenka (3) – Amanda Anisimova (USA) 4:6, 6:3, 6:2

Daria Kasatkina – Jill Teichmann (Szwajcaria) 6:4, 3:2 i krecz

Ons Jabeur (Tunezja, 9) – Maria Sakkari (Grecja, 4) 1:6, 7:5, 6:1