Rzym. Obrońca tytułu zatrzymał Majchrzaka

/ Maciej Pietrasik, źródło: własne, foto: AFP

Kamil Majchrzak nie zdoła powtórzyć sukcesu z Ostrawy i sięgnąć po kolejny triumf w turnieju rangi ATP Challenger Tour. W Rzymie Polaka powstrzymał broniący tytułu Adam Pavlaszek.

Ostatnie wyniki Kamila Majchrzaka mogły robić wrażenie – Polak wygrał siedem poprzednich spotkań, po drodze nie stracił na dodatek ani jednego seta. Mecz z Adamem Pavlaszkiem nie zapowiadał się jednak na łatwą przeprawę. Czech dwukrotnie pokonał już naszego tenisistę na nawierzchni ziemnej, a na dodatek w Rzymie bronił zdobytego przed rokiem tytułu.

W pierwszym secie mieliśmy sporo zaciętych i długich gemów, lecz w większości z nich lepszy był Pavlaszek. Czech uzyskał dwa przełamania, a okazji ku temu miał aż jedenaście. Majchrzak nie zdołał odpowiedzieć ani jednym breakiem, choć sam też miał sześć szans przy serwisie rywala.

Druga odsłona także nie zaczęła się dobrze dla naszego tenisisty. Piotrkowianin najpierw nie wykorzystał break pointa, a potem sam stracił podanie, przez co szybko przegrywał 0:3. Okazji na odrobienie strat nie było przez długi czas, lecz potem Majchrzak najpierw obronił meczbola przy stanie 5:3, a po chwili przełamał rywala. O wszystkim rozstrzygnął ostatecznie dopiero tiebreak, w którym Pavlaszek okazał się zdecydowanie lepszy i zwyciężył 6:3, 7:6(2).

Ćwierćfinał w Rzymie i tak sprawi jednak, że Majchrzak w poniedziałek będzie na najwyższej pozycji rankingowej w karierze – Polak do eliminacji Roland Garros będzie przygotowywał się jako 111. singlista świata.