Rzym. Polski duet na korcie centralnym

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.twitter.com, foto: AFP

Iga Świątek oraz Hubert Hurkacz zaprezentują się w czwartek na korcie centralnym na Foro Italico. Liderka światowego rankingu powalczy o awans do finału, wrocławianin stoczy pojedynek, którego stawką będzie 1/2 finału.

Rywalizacja w stolicy Włoch wchodzi w decydującą fazę. Znamy już plan gier na jedenasty dzień rywalizacji podczas Internazionali BNL d’Italia. I zmagania otworzy spotkanie Huberta Hurkacza z Tommym Paulem. Panowie wyjdą na kort centralny o godzinie 13:00.

Po zakończeniu polsko-amerykańskiego spotkania do gry przystąpią panie. W pierwszym meczu półfinałowym Iga Świątek zmierzy się z Coco Gauff. Spotkanie jest zaplanowane nie wcześniej niż o godzinie 15:00.

Oprócz wspomnianych pojedynków, w czwartek na Campo Centrale odbędą się jeszcze dwa mecze singlowe. O 19:00 o drugie półfinałowe miejsce zmierzą się Stefanos Tsitsipas z Nicolasem Jarry’m. Z kolei nie przed 20:30 kibice będą świadkami drugiego półfinału pań. Jedna z uczestniczek tego meczu jest już znana, jest nią Aruna Sabalenka. Druga wyłoni ostatni z kobiecych ćwierćfinałów między Wiktorią Azarenka oraz Danielle Collins.