Rzym. Shapovalov przerwał złą serię, drugi z młodych Kanadyjczyków uległ Czoriciowi

/ Jakub Karbownik , źródło: własne, foto: AFP

Denis Shapovalov pokonał Pablo Carreno Bustę 6:3, 7:6(5) w poniedziałkowym meczu pierwszej rundy imprezy rangi Masters 1000 w Rzymie. Tym samym Kanadyjczyk przerwał serię trzech turniejów zakończonych na premierowym pojedynku. Inauguracyjną wygraną w stolicy Włoch odniósł również Borna Czorić, który pokonał Felixa Augera- Aliassime’a 6:7(4), 6:3, 6:4.

Po turnieju w Madrycie tenisowa karawana przeniosła się do Włoch. W poniedziałek w Rzymie odbyło się jedenaście spotkań pierwszej rundy rywalizacji mężczyzn. Cenne zwycięstwa odnieśli m.in. Denis Shapovalov oraz Borna Czorić. Rozstawiony z numerem trzynaście Chorwat pokonał Felixa Augera-Aliassime’a, Chorwat zrewanżował się tym samym reprezentantowi Kraju Klonowego Liścia za porażkę sprzed sześciu tygodni podczas Miami Open.

Humory kanadyjskim kibicom poprawił Denis Shapovalov. 20-latek ostatnio nie zachwycał, ale w Rzymie przełamał złą passę. W meczu pierwszej rundy 20-letni tenisista pokonał ubiegłorocznego ćwierćfinalistę Internazionali BNL d’Italia, Pablo Carreno Bustę. Kolejnym rywalem Shapovalova będzie Novak Dżoković.

Jedynym rozstawionym zawodnikiem, który w poniedziałek pożegnał się z rywalizacją, jest Gael Monfils. Rozstawiony z numerem „15” Francuz zdobył tylko cztery gemy z Alberto Ramosem-Vinolasem, który do turnieju głównego dostał się z kwalifikacji.

Fabio Fognini (Włochy, 10) – Jo-Wilfried Tsonga (Francja) 6:3, 6:4
Karen Chaczanow (Rosja, 11) – Lorenzo Sonego (Włochy, WC) 6:3, 6:7(1), 6:3
Borna Czorić (Chorwacja, 13) – Felix Auger-Aliassime (Kanada) 6:7(4), 6:3, 6:4
Alberto Ramos-Vinolas (Hiszpania, Q) – Gael Monfils (Francja, 15) 6:3, 6:1
Marco Cecchinato (Włochy, 16) – Alex de Minaur (Australia) 4:6, 6:3, 6:1
Fernando Verdasco (Hiszpania) – Kyle Edmund (Wielka Brytania) 4:6, 6:4, 6:2
Denis Shapovalov (Kanada) – Pablo Carreno Busta (Hiszpania) 6:3, 7:6(5)
Laslo Dżjere (Serbia) – Michaił Kukuszkin (Kazachstan) 6:3, 6:4