Rzym. Świątek mistrzynią! Polka zdeklasowała rywalkę!

/ Dominika Opala , źródło: własne, foto: AFP

Iga Świątek fenomenalnie zaprezentowała się w finale Internazionali d’Italia 2021. Polka nie straciła nawet gema w starciu z Karoliną Pliszkovą, co na Foro Italico zdarzyło się pierwszy raz w historii meczów o mistrzostwo. Tym samym nasza tenisistka zdobyła trzeci tytuł w karierze. 

Podobno perfekcyjne mecze nie istnieją, ale tegoroczny finał w Rzymie taki był w wykonaniu Igi Świątek. Polka nie dała najmniejszych szans Karolinie Pliszkovej. Warszawianka rozpoczęła spotkanie niezwykle ofensywnie nastawiona i całkowicie zdominowała rywalkę. Nasza tenisistka była bezbłędna w każdym elemencie gry, a Czeszka nie była w stanie nawiązać walki. Świątek w partii otwarcia straciła zaledwie cztery punkty, ani jednego przy swoim serwisie. Set trwał 19 minut i było to 19 minut genialnej gry naszej reprezentantki.

W drugiej odsłonie mistrzyni Roland Garros 2020 nie zwalniała tempa. Kontynuowała agresywną grę i nie pozwalała Pliszkovej na przejęcie inicjatywy. Czeszka próbowała załapać się na grę i częściej utrzymywała wymiany z Polką, ale to nie wystarczyło, by ugrać gema. W trzecim gemie tenisistka rozstawiona z numerem „9” miała dwie szanse na przełamanie, ale warszawianka obroniła break pointy świetną grą. Dwunasty gem był najbardziej zacięty. Finalistka US Open 2016 mogła zdobyć honorowego gema, ale ostatecznie jej się to nie udało.

Świątek zdobyła w meczu 51 punktów, jej rywalka zaledwie 13. Był to 46-minutowy koncert gry naszej reprezentantki. Dzięki triumfowi w Internazionali d’Italia Polka zadebiutuje w poniedziałek w Top 10 rankingu WTA.


Wyniki

Finał singla:

Iga Świątek (Polska, 15) – Karolina Pliszkova (Czechy, 9) 6:0, 6:0