Rzym. Świątek ograła Ruse i szykuje się na Azarenkę

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com/własne, foto: AFP

Iga Świątek udanie rozpoczęła obronę tytułu w imprezie BNL d’Italia. Polka bez większych problemów poradziła sobie z Eleną-Gabrielą Ruse i o ćwierćfinał zagra z Wiktorią Azarenką.

Liderka światowego rankingu wróciła do rywalizacji po ponad dwutygodniowej przerwie. Podopieczna Tomasza Wiktorowskiego dobrze rozpoczęła spotkanie i wyszła na prowadzenie 4:1 z podwójnym przełamaniem. W kolejnych gemach 20-latka z Raszyna zgubiła trochę dobry rytm gry i dwukrotnie straciła podanie. Rumunka nie była jednak w stanie podeprzeć „breaków” wygranymi własnymi gemami serwisowymi i turniejowa „jedynka” objęła prowadzenie w meczu.

W drugiej partii Świątek zdecydowanie ograniczyła liczbę niewymuszonych błędów. Reprezentantka Rumunii nie była już w stanie w żaden sposób przeciwstawić się solidnie grającej obrończyni tytułu i w tej części meczu nie ugrała ani jednego gema.

Jestem z siebie dumna, że odnalazłam rytm w tym spotkaniu – przyznała pierwsza rakieta Polski. – Cieszę się, że wyciągałam wnioski na korcie i z gema na gem grałam coraz lepiej. To był solidny mecz w moim wykonaniu. Ona też grała bardzo solidnie, czułam to na rakiecie.

O ćwierćfinał Iga Świątek zagra z Wiktorią Azarenką. W bilansie spotkań pomiędzy tymi tenisistkami jest remis 1:1. – Ostatnio rozmawiałam ze swoim trenerem o tym, jaka jest różnica pomiędzy jej grą na hardzie i na mączce. Na pewno to przeanalizujemy i taktycznie będę przygotowana. Jeszcze nigdy nawet nie trenowałam z nią na kortach ziemnych, więc nie jestem pewna jak to będzie wyglądać. Ona jest bardzo doświadczoną zawodniczką, więc będę musiała być przygotowana na różnorodną grę z jej strony – zakończyła raszynianka.


Wyniki

Druga runda singla

Iga Świątek (Polska, 1) – Elena-Gabriela Ruse (Rumunia, LL) 6:3 6:0