Rzym. Świątek uniknie występu w eliminacjach

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.wtatennis.com, foto: AFP

Iga Świątek dostała się do drabinki turnieju głównego Internazionali BNL d’Italia. Z występu w eliminacjach zrezygnował natomiast Kamil Majchrzak.

Po zakończeniu występów w US Open drugie rakiety Polski zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn wróciły do Europy. Piotrkowianin udanie rywalizuje w challengerze w Prościejowie. W sobotę zagra w finale tego turnieju. Z kolei Iga Świątek zza Oceanu udała się do Rzymu. Na Foro Italico trenowała i czekała na rozwój wypadków, czy dostanie się do drabinki turnieju głównego, czy będzie musiała rywalizować w kwalifikacjach.

Wycofanie Petry Kvitovej sprawiło, że tenisistka z Raszyna uniknie gry w eliminacjach. Będzie to debiut Świątek w tej imprezie. Przed rokiem Polka nie załapała się nawet do kwalifikacji. Tym samym w tegorocznej drabince turnieju pań w Wiecznym Mieście wystąpią dwie Polki, bo obok Świątek rywalizować będzie Magda Linette.

Z kolei w turnieju gry pojedynczej naszym jedynym reprezentantem będzie Hubert Hurkacz. W turnieju gry podwójnej wystąpi natomiast Łukasz Kubot. Partnerem Polaka będzie tradycyjnie Brazylijczyk Marcelo Melo.

Pierwsze mecze turnieju głównego Internazionali BNL d’Italia odbędą się w poniedziałek.