Rzym: Szarapowa i Williams faworytkami

/ Bartosz Cębrzyna, źródło: własne/wtatennis.com, foto: AFP

 Maria Szarapowa i Serena Williams będą głównymi kandydatkami do występu w finale prestiżowej imprezy w Rzymie. Obie tenisistki w dobrym stylu wywalczyły awans w meczach ćwierćfinałowych.

Reprezentantka Rosji stoczyła kolejny bój z jedną z sióstr Williams. Szarapowa odprawiła z kwitkiem starsza z dwójki Amerykanek, Venus, zwyciężając 6:4, 6:3.

– Nie miałam okazji grać z Venus od dłuższego czasu. Co więcej, nasze ostatnie pojedynki kończyły się po myśli mojej rywali, dlatego zwycięstwo bardzo mnie cieszy. To dla mnie wielkie przeżycie. Cieszę się, że mogę po raz kolejny występować w Rzymie, powtarzając fantastyczne osiągniecie sprzed roku – powiedziała Maria Szarapowa.

Kolejną rywalkom rosyjskiej piękności będzie jedenasta rakieta świata, Angelique Kerber, która nieoczekiwanie wyeliminowała z rywalizacji w stolicy Wloch Petrę Kvitovą, wygrywając 7:6 (2), 1:6, 6:1.

– Petra była dziś świetna, jednak ja koncentrowałam się na swojej postawie. Ostatnio mieliśmy okazję zmierzyć się ze sobą w Stuttgarcie. Wtedy Kvitova okazała się lepsza, jednak dziś warunki były nieco inne i to ja zwyciężyłam – skomentowała zwycięstwo Angelique Kerber.

Grono półfinalistek w Rzymie uzupełniają Serena Williams, która nie musiała trudzić się w starciu z Flavią Pennettą – Włoszka skreczowala bowiem przy stanie 0:4 oraz Na Li. Chinka uporała się z Dominiką Cibulkova, zwyciężając 6:1, 7:6.


Wyniki

Ćwierćfinały singla:
Na Li (Chiny, 8) – Dominika Cibulkova (Słowacja, 14) 6:1, 7:6(4)
Serena Williams (USA, 9) – Flavia Pennetta (Włochy) 4:0 i krecz
Angelique Kerber (Niemcy, 12) – Petra Kvitova (Czechy, 4) 7:6(2), 1:6, 6:1
Maria Szarapowa (Rosja, 2) – Venus Williams (USA, WC) 6:4, 6:3

Ćwierćfinały debla:
S. Errani, R. Vinci (Włochy, 3) – M. Kirilenko, N. Pietrowa (Rosja, 5) 7:5, 6:2
J. Makarowa, J. Wiesnina (Rosja) – C.J. Chuang, W. Duszewina (Tajwan, Rosja) 6:2, 6:2