Rzym. Townsend i Kenin nie poszły za ciosem, życiowy wynik Osorio

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.wtatour.com, foto: AFP

Deszcz nieco pokrzyżował plany organizatorów Internazionali BNL d’Italia. Z powodu opadów nie udało się rozegrać wszystkich zaplanowanych na sobotę spotkań. Na kort zdołały wyjść między innymi sprawczynie największych jak dotąd niespodziewanek w rywalizacji pań – Sofia Kenin i Taylor Townsend. Jednak ani pogromczyni Aryny Sabalenki ani tenisistka, która pożegnała Jessice Pegulę, nie miały powodów do radości.

Największymi dotychczasowymi niespodziankami rywalizacji pań są porażki tenisistek, które były w imprezie rozstawione z numerem drugim i trzecim. W sobotę do gry powróciły zawodniczki, które pożegnały jedne z faworytek rywalizacji. Sofia Kenin w meczu z Anna Kalininą wygrała sześć gemów i pożegnała się z szansami na końcowy triumf w imprezie.

Zdecydowanie bliżej awansu do kolejnej rundy była Amerykanka, która w decydującej odsłonie prowadziła już 5:3, a w dziesiątym gemie miała nawet piłkę meczową. Jednak Chinka Xiyu Wang zdołała wyjść z opresji. Od stanu 3:5 wygrała cztery gemy z rzędu i zameldowała się w czwartej rundzie rzymskiego tysięcznika.

Najcenniejszą wygraną odniosła w sobotę Camila Osorio. Kolumbijka do imprezy na Foro Italico przebijała się przez kwalifikacje. W sobotę nie wystraszyła się niezwykle trudnych warunków panujących na korcie i w dwóch setach pokonała Caroline Garcię. Dla tenisistki z Ameryki Południowej jest to wygrana z najwyżej notowaną przeciwniczką. Notowana na setnym miejscu w rankingu zawodniczka zrewanżowała się Francuzce za tegoroczną porażkę w lutowym turnieju w Lyonie.


Wyniki

Trzecia runda:

Camila Osorio (Kolumbia) – Caroline Garcia (Francja, 5) 6:4, 6:4

Weronika Kudermietowa (11) – Anastazja Potapova (23) 7:5, 3:6, 6:1

Qinwen Zheng (Chiny, 22) – Anna Bondar (Węgry) 7:6(2), 6:4

Anna Kalinina (Ukraina, 30) – Sofia Kenin (USA) 6:4, 6:2

Xiyu Wang (Chiny) – Taylor Townsend (USA) 6:2, 0:6, 7:5