Rzym. Trwa zła passa Monfilsa

Gael Monfils nie zdołał przerwać passy porażek, która towarzyszy mu od wznowienia rozgrywek po przerwie związanej z pandemią COVID-19. Francuz uległ Lorenzo Sonego w pierwszej rundzie BNL Internazionali d’Italia. Do kolejnej rundy awansowali natomiast Alejandro Davidovich Fokina, Matteo Berrettini i Denis Shapovalov.

Monfils był jednym z najlepiej dysponowanych tenisistów na początku ubiegłego sezonu. W lutym 2020 roku triumfował w Rotterdamie i w Montpellier. Wszystko zmieniło się jednak po pięciomiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Od momentu wznowienia rozgrywek Francuz nie wygrał ani jednego meczu. Złej passy nie udało mu się przerwać także w Rzymie, gdzie po dwóch godzinach i czterdziestu ośmiu minutach walki uległ dzisiejszemu jubilatowi, Lorenzo Sonego.

W drugiej rundzie zameldował się Alejandro Davidovich Fokina. Hiszpan, który plasuje się obecnie na 48. miejscu w rankingu ATP, pokonał rozstawionego z numerem „16” Grigora Dimitrowa. W drugim secie pojawiły się wprawdzie dwie piłki setowe dla Bułgara, lecz ostatecznie to młodszy z tenisistów wygrał tę partię w tie-breaku i zszedł z kortu jako zwycięzca.

Kolejnym rywalem 21-latka będzie Cameron Norrie. Kwalifikant z Wielkiej Brytanii zmierzył się we wtorek z innym zawodnikiem z eliminacji, Roberto Carballesem Baeną. W dwóch setach wygrał Norrie, który w tym sezonie dobrze czuje się na nawierzchni ziemnej. Na początku maja 25-latek doszedł do finału Estoril Open.

W drugiej rundzie zobaczymy także Roberto Bautistę Aguta, Johna Millmana i Matteo Berrettiniego. Pierwszymi tenisistami, którzy zapewnili sobie awans do trzeciej rundy zawodów byli natomiast Kei Nishikori i Reilly Opelka. Rywal Japończyka, Pablo Carreño Busta, oddał mecz walkowerem. Amerykanin natomiast okazał się lepszy w dwóch setach od Włocha Lorenzo Musettiego.

W głównej drabince turnieju rangi ATP Masters 1000 zadebiutował Kamil Majchrzak. Polakowi nie udało się jednak nawiązać rywalizacji z Denisem Shapovalovem i przegrał 1:6, 3:6. Relację z tego spotkania można znaleźć TUTAJ.

Pierwsza runda singla

Lorenzo Sonego (Włochy) – Gael Monfils (Francja, 14) 6:4, 5:7, 6:4

Cameron Norrie (Wielka Brytania, Q) – Roberto Carballes Baena (Hiszpania, Q) 6:4, 6:4

Roberto Bautista Agut (Hiszpania, 10) – Tommy Paul (USA, Q) 6:3, 6:4

Denis Shapovalov (Kanada, 13) – Kamil Majchrzak (Polska, Q) 6:1, 6:3

Alejandro Davidovich Fokina (Hiszpania, Q) – Grigor Dimitrow (Bułgaria, 16) 6:4, 7:6(2)

John Millman (Australia) – Duszan Lajović (Serbia) 6:3, 6:4

Matteo Berrettini (Włochy, 9) – Nikołoz Basilaszwili (Gruzja) 4:6, 6:2, 6:4