Rzym. Udanie otwarcie Hurkacza

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/atptour.com, foto: AFP

Hubert Hurkacz pokonała Daniela Evansa 6:3, 3:6, 7:5 w meczu pierwszej rundy Internazionali BNL d’Italia. Tym samym Polak odniósł pierwsze zwycięstwo na kortach w stolicy Włoch.

Przed rokiem tenisista z Wrocławia po raz pierwszy pojawił się na kortach Foro Italico. Jednak występ zakończył po pierwszym meczu kwalifikacji, w którym uległ Miomirowi Kecmanoviciovi. W tym roku Hurkacz, który jest 31. tenisistą świata, miał pewne miejsce w drabince turnieju głównego, a w poniedziałek odniósł pierwsze zwycięstwo w turnieju.

W partii otwarcia nasz tenisista szybko przełamał sklasyfikowanego dwie pozycje niżej w rankingu ATP Daniela Evansa. Co prawda w kolejnym gemie ją stracił, ale przy stanie 3:2 ponownie odebrał serwis rywalowi. Wywalczoną po raz drugi zaliczkę zachował do końca partii.

Taki obrót spraw nie podłamał Evansa, który w drugim secie był bardziej aktywny od naszego tenisisty. Co prawda to Polak pierwszy przełamał serwis rywala, ale potem Brytyjczyk wygrał sześć z ośmiu rozegranych gemów i doprowadził do wyrównania w spotkaniu.

Początek decydującej partii to kolejne przełamania serwisu z obu stron. Po przerwie medycznej tenisista z Wrocławia po raz kolejny stracił serwis. Przeciwnik jednaj tego nie wykorzystał i nie utrzymał podania. Kluczowy dla losów meczu okazał się dwunasty gem, w którym Hurkacz wykorzystał pierwszą piłkę meczową przy serwisie rywala.

Kolejnego rywala nasz tenisista pozna we wtorek. Wyłoni go pojedynek między turniejową „dziewiątką”, Andriejem Rublowem a Facundo Bagnisem, który do turnieju głównego dostał się z eliminacji.

Hubert Hurkacz (Polska) – Daniel Evans (Wielka Brytania) 6:3, 3:6, 7:5