Rzym. Udany początek Hurkacza i Dimitrowa

/ Lena Hodorowicz , źródło: własne, foto: AFP

Hubert Hurkacz i Grigor Dimitrow odnotowali dobry występ w pierwszej rundzie gry podwójnej w Rzymie. Pokonali oni Ivana Dodiga i Austina Krajicka 2:6, 7:6(5), 10-6. Polak i Bułgar nigdy wcześniej nie grali wspólnie w deblu.

Hurkacz bardzo dobrze spisuje się w tym roku w grze podwójnej, choć głównie u boku Johna Isnera. W poniedziałek polsko-amerykańska para uplasowała się na dziewiątym miejscu w deblowym wyścigu do Turynu. Jest to skutkiem bardzo dobrych startów w Miami i Madrycie. W Rzymie zarówno Hurkacz, jak i Isner awansowali do drugiej rundy debla, lecz tym razem z innymi partnerami. John Isner nawiązał ciekawą współpracę z Diego Schwartzmanem. Amerykanin i Argentyńczyk wygrali w poniedziałek z Santiago Gonzalezem i Andresem Moltenim 10-1 w decydującym super tiebreaku.

Hurkacz i Dimitrow także potrzebowali decydującej rozgrywki tiebreakowej w swoim spotkaniu z Ivanem Dodigiem i Austinem Krajickiem. W 2021 chorwacko-amerykański duet odnotował dobry występ w Winston-Salem, gdzie doszli aż do finału. W tym sezonie nie idzie im już tak dobrze, nie wygrali do tej pory ani jednego meczu. Dzisiaj zaczęli od łatwego wygrania pierwszej partii 6:2. Reszta spotkanie ułożyła się jednak po myśli polsko-bułgarskiej pary. W drugim secie nie udało się wprawdzie wykorzystać dwóch szans na przełamanie na samym początku, lecz Hurkacz i Dimitrow rozstrzygnęli tę partię na swoją korzyść w tiebreaku.

Decydujący super tiebreak rozpoczął się od małego przełamania na korzyść Polaka i Bułgara. Rywale wprawdzie szybko odrobili stratę, lecz równie szybko ponownie stracili podanie. Do końca spotkania „nasz” debel utrzymał prowadzenie i ostatecznie wygrał 2:6, 7:6(5), 10-6. W drugiej rundzie może dojść do starcia, które dla polskich kibiców tenisa będzie interesujące. Hurkacz i Dimitrow o ćwierćfinał powalczą bowiem ze zwycięzcami meczu pomiędzy Łukaszem Kubotem i Edouardo Roger-Vasselinem a Nikolą Mekticiem i Mate Paviciem. Rozstrzygnięcie tego meczu będzie jednak znane dopiero we wtorek.


Wyniki

Pierwsza runda debla

Hubert Hurkacz, Grigor Dimitrow (Polska, Bułgaria) – Ivan Dodig, Austin Krajicek (Chorwacja, USA) 2:6, 7:6(5), 10-6