Rzym. Udany start Magdy Linette!

/ Izabela Modrzewska , źródło: własne, foto: AFP

Magda Linette tym razem nie uległa nastoletniej sensacji i pewnie wygrała mecz z Lindą Noskovą. Tym samym zapewniła sobie awans do trzeciej rundy turnieju w Rzymie.

Spotkanie rozpoczęło się pewnym utrzymaniem podania przez obie zawodniczki. Linette coraz lepiej absorbowała silne uderzenia Czeszki, która zaczeła popełniać więcej niewymuszonych błędów. W trzecim gemie Polka przełamała serwis rywalki i następnego gema zamknęła bez straty punktu. Przy stanie 4:3, 18-latka odnalazła swój rytm i doprowadziła do wyrównania w meczu. W tiebreaku polska tenisistka nie wykorzystała szany na mini przełamanie już na samym początku, co z kolei udało się Czeszce. Podopieczna Marka Gellarda szybko jednak odzyskała momentum i pewnie wygrała kolejne pięć punktów, zwycięsko zamykając seta.

Linette po solidnym otwarciu drugiej części pojedynku, wykorzystała problemy z serwisem i błędy rywalki i wyszła na prowadzenie. Od tego momentu, Polka przejęła kontrolę w meczu i ani razu nie musiała bronić break pointa przy własnym podaniu. Przy stanie 4:1, ponownie przełamała serwis Noskovej i wygrała spotkanie w dwóch setach.

Polska tenisistka zmierzy się w kolejnej rundzie z Gabrielą Ruse lub Beatriz Haddad Maią.