Rzym. Zepsuty jubileusz Sereny Williams

Serena Williams uległa 6:7(5), 5:7 Nadi Podoroskiej w meczu drugiej rundy Internazionali BNL d’Italia 2021. Tym samym Argentynka zepsuła Amerykance wyjątkowe święto.

Tysięczny pojedynek na światowych kortach rozegrała w środę czterokrotna mistrzyni rywalizacji na Foro Italico. Tego niebywałego jubileuszu była liderka rankingu WTA nie uczciła zwycięstwem. Na drodze Amerykanki stanęła tenisistka z Argentyny. W pierwszej partii najbardziej utytułowana z tenisistek wciąż aktywnych zawodowo cały czas goniła wynik. Dwukrotnie zdołała odrobić stratę przełamania. Najpierw z 1:2, a następnie z 4:5 i ostatecznie doprowadziła do tie-breaka. Także w „dogrywce” musiała się rzucić w pogoń i z 3:6 doprowadziła do remisu. Jednak po zmianie stron przegrała dwa kolejne punkty, a co za tym idzie seta. W drugiej partii Podoroska prowadziła już 5:2, aby pozwolić Williams na wyrównanie. Jednak końcówka ponownie należała do tenisistki z Ameryki Południowej, która po 118 minutach zapewniła sobie awans do kolejnej rundy.

Innym pojedynkiem z udziałem byłych liderek rankingu WTA był mecz między Angelique Kerber i Simoną Halep. Pierwszą partię wygrała Rumunka. Mimo że tenisistka naszych zachodnich sąsiadów stawiła opór. W drugim secie trwał koncert tenisistki z Konstancy, która prowadziła już 2:0 i miała piłki na 3:0. Jednak ich nie wykorzystała i Kerber wyrównała. W siódmym gemie dwukrotna mistrzyni wielkoszlemowa doznała kontuzji łydki, która nie pozwoliła jej kontynuować gry. Kort opuszczała w asyście rywalki, która między innymi pomogła zabrać sprzęt.

Ashleigh Barty (Australia, 1) – Yarosława Shvedova (Kazachstan) 6:4, 6:1

Jessica Pegula (USA) – Naomi Osaka (Japonia, 2) 7:6(2), 6:2

Angelique Kerber (Niemcy) – Simona Halep (Rumunia, 3) 1:6, 3:3 i krecz

Barbora Krejcikova (Czechy) – Sofia Kenin (USA, 4) 6:1, 6:4

Elina Switolina (Ukraina, 5) – Amanda Anisimova (USA) 2:6, 6:3, 6:4

Aryna Sabałenka (Białoruś, 7) – Sara Sorribes Tormo (Hiszpania) 7:5, 6:1

Nadia Podoroska (Argentyna) – Serena Williams (USA, 8) 7:6(5), 7:5

Karolina Pliszkova (Czechy, 9) – Anastasija Sevastova (Łotwa) 6:2, 6:3