Rzym. Zieliński i Nys z awansem do półfinału!

/ Jarosław Truchan , źródło: własne, foto: Diadora

Jan Zieliński i Hugo Nys na dobre wrócili na zwycięskie tory. Po wtorkowym zwycięstwie nad Mackenzie McDonaldem oraz Francesem Tiafoe polsko-monakijska para zapewniła sobie awans do półfinału turnieju ATP Masters 1000 w Rzymie.

Początek konfrontacji upłynął pod znakiem przewagi serwujących. Dopiero w ósmym gemie pojawił się pierwszy break point. Przed szansą do przełamania rywali stanęli wtedy McDonald i Tiafoe, który dwie godziny wcześniej zakończył swoje singlowe starcie z Lorenzo Musettim. Amerykanie nie zdołali jednak odebrać serwisu przeciwnikom. W końcówce partii zobaczyliśmy natomiast prawdziwy festiwal break pointów. Najpierw kolejnych okazji nie wykorzystali reprezentanci Stanów Zjednoczonych. Później trzy piłki na przełamanie mieli Polak i Monakijczyk. Warto było czekać, bowiem pierwsze w secie break pointy były dla Zielińskiego i Nysa również piłkami setowymi. Europejski duet wykorzystał ostatnią z nich i zakończył partię.

Druga odsłona spotkania rozpoczęła się znakomicie z perspektywy Jana i Hugo. Tenisiści z Polski i Monako przełamali oponentów na 3:1. Ich przewaga potrwała jednak tylko przez dwa gemy, po czym Tiafoe i McDonald zdołali wyrównać wynik. Kolejne gemy zostały wygrane przez podających. Podczas jednego z nich Zieliński i Nys mieli piłkę meczową przy serwisie rywali, której nie wykorzystali. O losach drugiego seta musiał więc przesądzić tie-break. W dogrywce ze zdecydowanie lepszej strony pokazali się tenisiści z Polski i Monako.

Półfinałowi rywale Zielińskiego i Nysa zostaną wyłonieni w środę. Będą nimi zwycięzcy meczu pomiędzy Marcelem Granollersem i Horacio Zeballosem oraz Jajeevem Ramem oraz Joe Salisburym.

Ćwierćfinał singla:

Hugo Nys, Jan Zieliński (Monako, Polska) – Mackenzie McDonald, Frances Tiafoe (USA) 7:5, 7:6(2)