‚s-Hertogenbosch: Bautista Agut nie obroni tytułu

/ Antoni Cichy, źródło: atpworldtour.com/własne, foto: AFP

Roberto Bautista Agut uległ Nicolasowi Mahutowi w drugiej rundzie Topshelf Open. Hiszpan nie obroni tym samym tytułu. Z rozstawionych zawodników do ćwierćfinału awansowali David Goffin i Adrian Mannarino.

Mahut, który do turnieju głównego dostał się z eliminacji, potrzebował 74 minut żeby rozprawić się z ubiegłorocznym zwycięzcą rozgrywek w ‚s-Hertogenbosch. Francuz zwyciężył 6:2, 6:4, wykorzystując pięć z ośmiu break pointów.

Zacząłem naprawdę dość mocno. To dało mi pewność siebie na resztę meczu. On wrócił do gry i możliwe, że straciłem wtedy na moment koncentrację. Przegrywałem 2:4 i rozegrałem bardzo dobrego gema, żeby odłamać na 3:4 – odniósł się do drugiego seta 33-latek.

Mistrz Topshelf Open z 2013 roku w ćwierćfinale zmierzy się z rodakiem Adriannem Mannarino. Rozstawiony z „trójką” Francuz pokonał 6:3, 6:2 Marco Chiudinelliego.

W 1/4 finału jest też turniejowa „dwójka” David Goffin. Belg obronił 6 z 7 break pointów i wygrał 7:6(2), 6:2 z Jurgenem Melzerem. – Nigdy nie zaczyna się łatwo sezonu na kortach trawiastych, ale jestem zadowolony ze swojego dzisiejszego występu. Kluczem było utrzymywanie agresywnej gry i solidniejsza postawa niż Jurgena.

Ćwierćfinałowym przeciwnikiem Goffina będzie Ilja Marczenko, który zwyciężył 6:3, 7:6(2) rozstawionego z „ósemką” Joao Sousę.