‚s-Hertogenbosch: Ferrer najlepszy

/ Mateusz Grabarczyk, źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

Drugi na trawie, a piętnasty w karierze tytuł zdobył David Ferrer. Hiszpan pokonał w finale turnieju w ‘s-Hertogenbosch Philippa Petzschnera 6:3, 6:4.

Jestem bardzo, bardzo szczęśliwy, bo to już drugie moje zwycięstwo tutaj. To wyjątkowy triumf z racji tego, że trawa jest moją najgorszą nawierzchnią – mówił po finale zwycięzca. Ferrer zaprezentował się lepiej od Petzschnera, dla którego występ w ‘s-Hertogenbosch był niezwykle udany, bowiem Niemiec musiał się jeszcze przebijać przez eliminacje. Jednak w starciu z Hiszpanem nie dostał za wielu szans.

Petzschner miał tylko jedną okazję na przełamanie rywala i ją wykorzystał. Sam męczył się przy swoim serwisie dużo bardziej. Zanotował tylko 65% skuteczności pierwszego podania i zaledwie 29% drugiego. Podanie stracił trzy razy. I tak mało, jak na tak słabe wyniki we własnych gemach. Ferrer miał aż 12 okazji na przełamanie rywala. Hiszpan prezentował się znacznie lepiej i ani przez chwilę jego zwycięstwo nie było zagrożone. W pierwszym secie dwukrotnie odebrał podanie rywalowi, w drugim raz i wygrał 6:3, 6:4.


Wyniki

Finał singla:
David Ferrer (Hiszpania, 1) – Philipp Petzschner (Niemcy, Q) 6:3, 6:4

Finał debla:
R. Lindstedt, H. Tecau (Szwecja, Rumunia, 1) – J.S. Cabal, D. Tursunow (Kolumbia, Rosja) 6:3, 7:6(1)