‚s-Hertogenbosch: Radwańska w turnieju głównym

/ Krzysztof Domaradzki, źródło: własne, foto: AFP

Urszula Radwańska pokonała w holenderskim ‚s-Hertogenbosch Audrey Bergot 6:3, 6:4 w drugiej rundzie eliminacji. Tym samym krakowianka zapewniła sobie udział w turnieju głównym.

Ostatni eliminacyjny pojedynek rozpoczął się zaskakująco, albowiem już w pierwszym gemie zajmująca 327. miejsce w rankingu Bergot przełamała Polkę. Niespodziewane otwarcie meczu nie przełożyło się jednak na dalsze losy spotkania, albowiem już po kilku minutach młodsza z sióstr Radwańskich przejęła pełną kontrolę – krakowianka wygrał 4 kolejne gemy. Francuska przerwała w końcu passę Polki, ale strat nie zdołała odrobić. Pierwszego seta Radwańska wygrała 6:3.

Drugą partię Polka zaczęła zdecydowanie lepiej niż pierwszą. Już w gemie otwarcia przełamała rywalkę, a następnie szybko podwyższyła prowadzenie. Wyraźnie lepsza Polka potrzebowała kilku kolejnych minut, żeby uzyskać podwójne przełamanie. Francuska rywalka wzniosła się w drugiej partii na wyżyny i była bliska odrobienia wszystkich strat – w pewnym momencie Radwańska prowadziła zaledwie 4:3 i musiała bronić breakpointów – ale w decydującej części seta ponownie górą była 21-letnia krakowianka. Polka wygrała ostatecznie 6:4 i awansowała do turnieju głównego.