‚s-Hertogenbosch: Ula Radwańska w drugiej rundzie

/ Bartosz Cębrzyna, źródło: własne, foto: AFP

Urszula Radwańska awansowała do drugiej rundy turnieju w holenderskim ‚s-Hertogenbosch. Polska tenisistka pokonała w trudnym meczu reprezentantkę Kazachstanu, Ksenię Pervak.

Młodsza z sióstr Radwańskich rozpoczęła poniedziałkowy mecz fatalnie. Ula dwukrotnie straciła własne podanie i mimo, że udało jej się zdobyć jednego rebreaka, to Ksenia utrzymała przewagę do końca partii i triumfowała 6:4.

Druga odslona meczu była już jednak w wykonaniu krakowianki popisowa. Radwańska bardzo szybko zdominowała rywalkę i po dwóch breakach zdobytych już na początku seta zwyciężyła 6:1.

O losach rywalizacji decydowała więc trzecia partia, która była niewątpliwie najbardziej wyrównana. Pierwsza inicjatywę przejęła Pervak, która prowadziła 2:0. Dwukrotnie straciła jednak podanie i Ula serwowała przy stanie 3:2. 21-letnia Polka pozwoliła przeciwniczce na kolejnego breaka, jednak po chwili ponownie wypracowała przewagę jednego przełamania. Ostatecznie przy stanie 5:4 skutecznie serwowała na zwycięstwo w całym meczu.

W drugiej rundzie turnieju na trawiastych kortach z pulą nagród w wysokości 220 tysięcy dolarów zmierzy się z turniejową "czwórką", Włoszką, Flavią Pennettą.


Wyniki

Pierwsza runda singla:
Urszula Radwańska (Polska) – Ksenia Pervak (Kazachstan) 4:6, 6:1, 6:4