Sabałenka o krok od obrony tytułu

/ Anna Niemiec , źródło: www.wtatennis.com/własne, foto: AFP

O tytuł w tegorocznej edycji Donfeng Motor Wuhan Open zagrają Aryna Sabałenka i Alison Riske. Ubiegłoroczna mistrzyni wyeliminowała Ashleigh Barty, a Amerykanka okazała się lepsza od Petry Kvitovej.

Jako pierwsze na korcie centralnym pojawiły się Białorusinka i liderka światowego rankingu. Spotkanie lepiej rozpoczęła 21-latka urodzona w Mińsku, która wyszła na prowadzenie 3:1. Tenisistka z Antypodów zdołała co prawda odrobić stratę przełamanie, ale w końcówce partii szalę zwycięstwa przechyliła na swoją stronę Sabalenka. O losach drugiej odsłony pojedynku zadecydowało pojedyncze przełamanie, które reprezentantka naszych wschodnich sąsiadów zapisała na swoim koncie w dziewiątym gemie.

Oczywiście jestem bardzo szczęśliwa, że zagram w finale – powiedziała tenisistka rozstawiona z numerem 9. – To był naprawdę trudny mecz i nie mogę powiedzieć, że obie zagrałyśmy na wysokim poziomie. Po prostu cieszę się, że znalazłam sposób, żeby wygrać, ale łatwo nie było. To zwycięstwo naprawdę dużo dla mnie znaczy. To chyba jeszcze lepsze uczucie niż rok temu. W zeszłym roku to był pierwszy finał rangi Premier, pierwszy tytuł rangi Premier. W tym roku mam za sobą naprawdę trudny sezon. Cieszę się, że udało mi się wrócić do tego poziomu gry, który prezentowałam przed rokiem.

Finałową rywalką Aryny Sabałenki będzie Alison Riske. Amerykanka poszła za ciosem po wyeliminowaniu Eliny Switoliny i pokonała Petrę Kvitovą. W pierwszej partii walka była bardzo wyrównana. W dwunastym gemie Czeszka miała okazję, żeby doprowadzić do tie-breaka przy pomocy własnego serwisu, ale ta sztuka jej się nie udała i reprezentantka Stanów Zjednoczonych objęła prowadzenie 1:0 w meczu. Młodsza rodaczka sióstr Williams poszła za ciosem w drugim secie i wyszła na prowadzenie 5:3. Dwukrotna mistrzyni Wimbledonu nie zamierzała się jednak poddawać. Obroniła po dwie piłki setowe w dziewiątym i dziesiątym gemie, dzięki czemu doprowadziła do wyrównania. W końcówce Riske zachowała jednak więcej zimnej krwi i po 2 godzinach i 5 minutach gry mogła cieszyć się z awansu do największego finału w karierze.


Wyniki

Półfinał singla

Aryna Sabałenka (Białoruś, 9) – Ashleigh Barty (Australia, 1) 7:5 6:4

Alison Riske (USA) – Petra Kvitova (Czechy, 5) 7:5 7:5