Sabałenka powalczy o drugi tytuł w sezonie

/ Dominika Opala , źródło: własne , foto: AFP

Aryna Sabałenka awansowała do pierwszego finału od stycznia tego roku. W półfinale Mubadala Silicon Valley Classic 2019 pokonała Donnę Vekić. Finałową rywalką Białorusinki będzie Saisai Zheng, która wyeliminowała Marię Sakkari.

Aryna Sabałenka odnalazła w San Jose dobrą formę z początku roku. Wtedy wygrała turniej w Shenzhen, teraz jest już w finale Mubadala Silicon Valley Classic. W drodze do meczu o mistrzostwo Białorusinka straciła tylko seta w pojedynku z Carlą Suarez Navarro.

W półfinale na drodze 21-latki z Mińska stanęła Donna Vekić. Partia otwarcia obfitowała w niepewną grę serwujących, stąd też kibice byli świadkami aż siedmiu przełamań. Z tej walki o utrzymanie podania zwycięsko wyszła Sabałenka, która w końcówce seta złapała pewność serwisu, a w kluczowym momencie nie pozwoliła rywalce na odrodzenie.

Druga odsłona rozpoczęła się od prowadzenia Białorusinki 3:0. Młodsza z tenisistek kontrolowała sytuację na korcie i mimo momentów słabości była w stanie dowieźć przewagę do końca. W efekcie po 80 minutach gry zameldowała się w finale.

Rywalką Sabałenki w ostatnim meczu turnieju będzie Saisai Zheng. Chinka bardzo dobrze spisuje się w imprezie – w drodze do finału pokonała trzy rozstawione zawodniczki. W półfinale okazała się lepsza od Marii Sakkari. Przyjeżdżając do San Jose, Chinka miała na koncie serię pięciu porażek.

Pierwszy set starcia chińsko-greckiego trwał ponad godzinę. W trzecim gemie Zheng uzyskała przełamanie, jednak Greczynka odrobiła straty w szóstym gemie. Gra była niezwykle wyrównana i losy partii rozstrzygnął tie-break. W nim bardziej odporna okazała się Chinka.

W drugiej odsłonie przewaga Zheng rysowała się coraz wyraźniej. Sakkari starała się nawiązać walkę, ale 25-latka z Shaanxi pewnie zmierzała po zwycięstwo. Ostatecznie Zheng awansowała do drugiego finału w karierze i powalczy o premierowy tytuł.

Będzie to drugie starcie pomiędzy Sabałenką i Zheng. Dwa lata temu lepsza była Chinka.