Sabalenka zatrudniła byłego trenera Kerber

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Dieter Kindlmann nie dotarł jeszcze do Stanów Zjednoczonych, ale to właśnie Niemiec jest nowym szkoleniowcem Aryny Sabalenki. Jedenasta zawodniczka rankingu WTA w tym tygodniu wróciła do rywalizacji po przerwie spowodowanej pandemią i jest już w 2. rundzie turnieju WTA w Lexington. 

Niemiecki szkoleniowiec to osoba doskonale rozeznana w kobiecych rozgrywkach. Ostatnio współpracował z Angelique Kerber, ale jego CV jest znacznie bogatsze. W przeszłości współpracował chociażby z Madiosn Keys, Anastazją Pawluczenkową czy Laurą Robson. Przez pewien czas był też sparingpartnerem Marii Szarapowej. W kontekście zatrudnienia przez Sabalenkę, najciekawsza wydaje się jednak jego obecność w boksie Elise Mertens w sezonie 2018. Białorusinka i Belgijka tworzą jedną z najlepszych par deblowych. W poprzednim sezonie wygrały US Open.

Za trzy tygodnie Sabalenka najprawdopodobniej rozpocznie więc walkę o obronę tytułu. W Nowym Jorku towarzyszyć będzie jej już nowy trener, który postara się jak najszybciej dołączyć do swojej podopiecznej. W Lexington Sabalenka musi sobie radzić bez niego, choć na pewno kontaktują się pomiędzy meczami i wspólnie ustalają taktykę.

W pierwszej rundzie Sabalenka pokonała Madison Brengle, a o awans do ćwierćfinału powalczy z Coco Gauff. Startowała również w grze podwójnej w parze z Jennifer Brady, ale białorusko-amerykańską parę już na samym początku zatrzymały Magda Linette i Jessica Pegula.

Dieter Kindlmann na stanowisku trenera najwyżej notowanej białoruskiej tenisistki zastąpił Rosjanina Dmitrija Tursunowa. Jego miejsce w boksie Angelique Kerber zajął natomiast Torben Beltz.