Saint Brieuc. Majchrzak o finał zagra z obrońcą tytułu

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Kamil Majchrzak awansował do półfinału challengera Open Harmonie Mutuelle z pulą nagród 46 600 euro. W piątek Polak w trzech setach pokonał Gregoire’a Berrere’a, dzięki czemu w przyszłym tygodniu zadebiutuje w Top 150 światowego rankingu.

Na początku spotkania obaj tenisiści pilnowali własnych serwisów. W piątym gemie jako pierwszy przełamanie zdobył reprezentant „trójkolorowych”, który odskoczył na 4:2. Podopieczny Tomasza Iwańskiego szybko odrobił jednak stratę i do rozstrzygnięcia konieczny okazał się tie-break. W tej dodatkowej rozgrywce minimalnie lepszy okazał się 23-latek z Piotrkowa Trybunalskiego.

Majchrzak nieźle rozpoczął również drugą odsłonę spotkania i już w trzecim gemie miał szansę na „breaka”. Nie wykorzystał jej jednak, a chwilę później sam stracił serwis. Tym razem Berrere wypracowanej przewagi już nie roztrwonił, a w szóstym gemie po raz drugi odebrał podanie rywalowi i pewnie doprowadził do wyrównania.

Francuz nie poszedł jednak za ciosem w decydującej partii. Polski tenisista od początku dyktował warunki na korcie i szybko uciekł rywalowi na 4:0. Berrere nie zdołał się już zerwać do walki i po godzinie i 39 minutach zszedł z kortu pokonany.

Kamil Majchrzak dzięki awansowi do półfinału w poniedziałek zadebiutuje w Top 150 światowego rankingu. O finał piotrkowianin zagra z Ricardasem Berankinsem, który w Saint Brieuc broni tytułu.
 


Wyniki

Ćwierćfinał singla
Kamil Majchrzak (Polska, 8) – Gregoire Berrere (Francja, 3) 7:6(5) 1:6 6:1