Saint Brieuc. Majchrzak zatrzymał turniejową jedynkę!

/ Maciej Pietrasik, źródło: własne, foto: AFP

Kamil Majchrzak stanie w niedzielę przed szansą na pierwszy singlowy tytuł rangi ATP Challenger Tour. W półfinale zawodów w Saint Brieuc Polak pokonał obrońcę tytułu, Ricardasa Berankisa 7:6(3), 6:4.

Kamil Majchrzak i Ricardas Berankis w Saint Brieuc mierzyli się niemal równo rok temu. Wówczas była to dopiero pierwsza runda, Litwin zwyciężył w dwóch setach, a potem sięgnął po tytuł w całym turnieju.

Ten sezon może się jednak okazać przełomowy dla Majchrzaka, który od stycznia prezentuje się bardzo dobrze. W meczu z najwyżej rozstawionym rywalem tylko to potwierdził, rewanżując się mu za wcześniejsze porażki (w 2015 roku przegrał też we Wrocławiu).

Spotkanie półfinałowe nie rozpoczęło się dobrze dla naszego tenisisty, bo już w pierwszym gemie Majchrzak stracił serwis. Na szczęście natychmiast odrobił straty, a później radził już sobie dużo lepiej. Sam ani razu nie musiał bronić się przed przełamaniem, a przy stanie 5:4 miał break pointa, będącego jednocześnie piłką setową. Nie wykorzystał tej okazji, lecz w tiebreaku okazał się już zdecydowanie lepszy i wygrał 7:6(3).

Na początku drugiej odsłony znów mieliśmy przełamanie, ale tym razem to Polak wykorzystał jednego z pięciu break pointów. Majchrzak bardzo dobrze serwował, nie dając przeciwnikowi ani jednej okazji na odrobienie strat. Ostatecznie po 90 minutach rywalizacji zamknął mecz przy trzeciej okazji, zwyciężając 7:6(3), 6:4.

W niedzielę piotrkowianin powalczy o pierwszy singlowy tytuł rangi ATP Challenger Tour. Jego rywalem będzie któryś z Francuzów – Corentin Moutet lub Maxime Janvier.