Saint-Malo. Będzie polski ćwierćfinał

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: Andrzej Szkocki

W półfinale challengera WTA125 z pulą nagród 115 tysięcy dolarów na pewno wystąpi reprezentantka Polski. Magdalena Fręch pokonała Diane Parry i dołączyła do Magdy Linette.

Łodzianka świetnie rozpoczęła czwartkowe spotkania i po kilkunastu minutach gry odskoczyła na 5:0. Faworytka gospodarzy odrobiła stratę jednego przełamania i zbliżyła się na 3:5, ale na więcej podopieczna Andrzeja Kobierskiego już jej nie pozwoliła.

W drugiej odsłonie pojedynku tenisistki grały falami. Francuzka wyszła na prowadzenie 3:0, ale pięć kolejnych gemów padło łupem trzeciej rakiety Polski. W dziesiątym gemie Fręch nie wykorzystała atutu własnego podanie, żeby zakończyć spotkanie, ale chwilę później ponownie odebrała podanie rywalce. Po zmianie stron tym razem nie wypuściła już wypracowanej przewagi z rąk i po godzinie i 51 minutach gry mogła cieszyć się ze zwycięstwa.

W ćwierćfinale Magdalena Fręch zmierzy się z Magdą Linette. W piątek Polki po raz pierwszy w karierze zmierzą się ze sobą na zawodowych kortach.