Saint-Malo. Linette w ćwierćfinale, zagra z rodaczką?

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Magda Linette pokonała Tamarę Korpatsch i awansowała do najlepszej ósemki challengera WTA125 z pulą nagród 115 tysięcy dolarów. W ćwierćfinale francuskich zawodów może dojść do polskiego pojedynku.

W pierwszej partii do wyniku 2:2 obie tenisistki pilnowały własnych serwisów. Jako pierwsza przełamanie zdobyła poznanianka, ale później trzy kolejne gemy padły łupem Niemki, która objęła prowadzenie 5:3. W tym momencie reprezentantkę naszych zachodnich sąsiadów dopadł straszny kryzys serwisowy. Korpatsch do końca tej części meczu nie wygrała ani jednego punktu przy własnych podaniu. Linette również miała sporo problemów we własnych gemach serwisowych, ale potrafiła rozstrzygnąć je na swoją korzyść i objęła prowadzenie w meczu.

W drugiej partii druga rakieta Polski była już zdecydowanie lepszą tenisistką i odskoczyła na 3:0 z podwójnym „breakiem”. Niemka zdołała odrobić stratę jednego przełamania i zbliżyła się na 2:3, ale od tego momentu nie zdobyła już ani jednego gema i po godzinie i 46 minutach gry do 30-latka z Wielkopolski mogła cieszyć się ze zwycięstwa.

W ćwierćfinale francuskich zawodów może dojść do polskiego pojedynku. Do Linette może dołączyć Magdalena Fręch. Łodzianka w czwartek będzie musiała najpierw pokonać Diane Parry.


Wyniki

Druga runda singla

Magda Linette (Polska, 2) – Tamara Korpatsch (Niemcy) 7:5 6:2